„Jestem Polakiem  i tym się szczycę,

że kocham kraj swój, wieś , miasto, dzielnicę.

Lubię swą flagę  biało – czerwoną

I orła w godle z piękną koroną…”

 
Krasnoludki przygotowały się do  świąt majowych 😊
Poznały legendę  o Lechu ,Czechu i Rusie.
O Polskich  Symbolach Narodowych utrwalili swą wiedzę chwilkę.
Hymn na baczność wysłuchały i flagę wykonały.
Wszystkim miłej i słonecznej majówki życząc 😊

zdalne

Do 18 kwietnia br. zostały przedłużone wszystkie obowiązujące zasady ograniczonego funkcjonowania szkół i placówek.
Z uwagi na nadal utrzymujący się wysoki poziom zachorowalności w kraju i konieczność zahamowania pandemii niezbędne jest przedłużenie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych.
Tak jak dotychczas, ograniczona zostaje praca stacjonarna przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz innych form wychowania przedszkolnego z pewnymi wyjątkami.

pdf Rozporządzenie

W deszczowy piątek, 16 kwietnia dzieci z klasy pierwszej wraz z rodzicami zapaliły znicze pamięci na mogile w lesie radawieckim.
Odwiedziny w miejscu tragicznych wydarzeń z dnia 16 czerwca 1940 r. są okazją do uczczenia pamięci naszych przodków, pozwalają kształtować w dzieciach szacunek dla ofiar nienawiści i okrucieństwa wojny. Są też świadectwem patriotycznego wychowania.
Dzięki temu, że teren mogiły był pięknie uprzątnięty przez Panie z KGW Radawczanki, mieliśmy więcej czasu na zadumę, modlitwę i opowieści, które spisane zostały przez żyjących świadków dokonanej zbrodni.
W trakcie naszej wizyty, deszcz stopniowo zanikał i zaczęło się przejaśniać ...
Szanowni Państwo,
Informujemy Państwa, że w Lubelski Kurator Oświaty podejmuje kolejne spotkanie służące wsparciu rodziców uczniów klas VIII w zakresie wyboru dalszego etapu kształcenia i procesu rekrutacji do szkół ponadpodstawowych pt. „Rodzic pierwszym doradcą”.
Spotkanie on-line ze specjalistami w tej dziedzinie odbędzie się dnia 20 kwietnia 2021 r. (wtorek) o godz. 17.00.
Poniżej umieszczono link do spotkania, który będzie aktywny przed wydarzeniem.

Przekazujemy także list Lubelskiego Kuratora Oświaty do rodziców.

Link do spotkania

pdfList do Rodziców.pdf

Wstrętny wirus spowodował, że Krasnoludki nie mogły się bawić, poznawać nowych rzeczy i spotykać się z koleżankami i kolegami w przedszkolu ☹ Ale dzielnie i z uśmiechem wykonywały zabawy, ćwiczenia i zadania przy ogromnym wsparciu rodziców - zaproponowane przez wychowawcę. W okresie przedświątecznym wykonały piękne pisanki i przesyłali piękne życzenia świąteczne. A po Świętach   zadania i zabawy związane z wiosennym powrotem ptaków z ciepłych krajów i zwierzątkami z gospodarstw wiejskich. W tzw. ,,miedzy czasie” ćwiczyli, śpiewali i tańczyli i bawili się na świeżym powietrzu. Niektórym udało się nawet pomalować paznokcie😊
 
Bardzo dziękuję - Rodzicom Krasnoludków za współpracę,
Rodzicom Oli i Antosia , Łucji i Iguni za piękne zdjęcia,
Rodzicom Emilki za rozczulający filmik😊
Do zobaczenia 19.04 -w poniedziałek – w przedszkolu😊 
wychowawca grupy Beata Jaroszewska