26 marca nasze przedszkole odwiedził pan Kamil Piwowarczyk Radny Gminy Konopnica, a prywatnie pasjonat i miłośnik bocianów. Pan Kamil jest założycielem ośrodka rehabilitacyjnego „Szansa dla Bociana” w Kozubszczyźnie.
Fascynuje się ptakami, od kiedy skończył pięc lat. Podczas spotkania z przedszkolakami, w niezwykle interesujący sposób opowiedział o swojej pasji. Pokazywał filmiki z bocianami, mówił o historii powstania ośrodka rehabilitacyjnego w Kozubszczyźnie, o tym jak pomaga chorym i zranionym bocianom, jak i czym je karmi.
Podobno, co czwarty bocian na świecie jest Polakiem. W naszym kraju jest ich ponad 40 tysięcy. Najwięcej na wschodniej Lubelszczyźnie i na Mazurach. To ptaki, które ciągną do człowieka, osiedlają się blisko ludzi i żyją z nim w zgodzie. Polują na szkodniki i są bardzo eleganckimi lokatorami. Często nadaje im się imiona. Nie jeden bocian zwie się Kubą, Wojtkiem, Kajtkiem, czy Stefanem.
Jak mówi pan Kamil ,,Bociany są piękne. To niezwykłe stworzenia, które bardzo mnie ciekawią. Jeśli ktoś ich nie lubi, to nie zrozumie mojej pasji-podkreśla”
Organizator spotkania:
Katarzyna Wadowska