logoetwinning
eTwinning to społeczność szkolna, gromadząca szkoły i przedszkola z całej Europy współpracująca za pomocą mediów elektronicznych. eTwinning to również doskonalenie zawodowe nauczycieli.
Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami – współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę. Partnerami w projektach mogą być placówki z krajów Unii Europejskiej, a także z Albanii, Bośni i Hercegowiny, Islandii, Lichtensteinu, Macedonii, Norwegii, Serbii, Turcji oraz Armenii, Azerbejdżanu, Gruzji, Mołdawii, Tunezji, Ukrainy, Jordanii i Libanu. (https://etwinning.pl/o-programie/czym-jest-etwinning).
Od maja bieżącego roku uczniowie klasy IV naszej szkoły biorą udział w projekcie eTwinning „Discover my region” (Odkryj mój region). Projekt realizowany jest we współpracy z trzema szkołami z Turcji i jedną ze Słowacji:
- Zeytinköy Hayirseverler Ortaokulu, Pamukkale, Turcja
- Reşat Turhan Ortaokulu, Bornova, Turcja
- Ömer Cemile Güler İmam Hatip Ortaokulu, Selçukl, Turcja
- Súkromná spojená škola HUMAN, Košice, Słowacja.
Celem projektu jest umożliwienie uczniom z krajów partnerskich poznania m.in. swoich szkół, regionów, kultur i języków. Korzystając z różnorodnych narzędzi technologii informatycznej, uczestnicy tworzyć będą prezentacje, filmiki, quizy czy pokazy zdjęć, a następnie umieszczać je na specjalnej platformie TwinSpace.
Projekt promuje wymianę kulturową, współpracę oraz wykorzystanie narzędzi informatycznych do nauki. Zachęca również uczniów do komunikowania się w języku angielskim.
Koordynatorami działań w naszej szkole są panie Anna Stachyra i Anna Woźniak.
etwinning na stronę 800x600