KONKURS „MOJA MAMA I JA”- ROZSTRZYGNIETY
Biedronka z pasków papieru
Przestrzenna praca plastyczno – techniczna w wykonaniu przedszkolaków z grupy I.
Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i pomoc dzieciom w wykonaniu wspaniałych prac.
Harmonogram postępowania rekrutacyjnego
Ustalony przez Ministra Edukacji Narodowej harmonogram postępowania rekrutacyjnego do szkół dla młodzieży dostosowany został do zmienionego terminu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty, w tym terminu wydania zaświadczenia o wyniku tego egzaminu przez okręgowe komisje egzaminacyjne.
Wnioski o przyjęcie do szkół ponadpodstawowych
Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami będzie można składać w dwóch etapach:
• od 15 czerwca do 10 lipca br. – termin na złożenie wniosku i uzupełnienie
go o świadectwo ukończenia szkoły.
• od 31 lipca – do 4 sierpnia br. – termin na uzupełnienie wniosku o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty oraz na zmianę przez kandydatów wniosków o przyjęcie, w tym zamianę szkół, do których będą kandydować.
Od 15 do 22 czerwca br. będzie można składać wnioski do szkoły ponadpodstawowej dwujęzycznej, oddziału dwujęzycznego, oddziału międzynarodowego, oddziału przygotowania wojskowego w szkole ponadpodstawowej, oddziałów wymagających od kandydatów szczególnych indywidualnych predyspozycji, a także szkół i oddziałów prowadzących szkolenie sportowe w szkołach ponadpodstawowych.
Terminy uzupełnienia wniosków
Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej należy uzupełnić:
• do 10 lipca br. – o świadectwo ukończenia szkoły,
• do 4 sierpnia br. – o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty.
Ogłoszenie list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych
Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 12 sierpnia 2020 r.
W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty wniosek o przyjęcie do szkoły, w tym wymagane załączniki mogą być przesyłane za pomocą środków komunikacji elektronicznej.
W okresie ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty zapoznanie się rodziców i uczniów z wynikami postępowania rekrutacyjnego w formie list kandydatów (zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych oraz przyjętych i nieprzyjętych) może odbywać się za pomocą stron internetowych tych jednostek.
Potwierdzenie woli przyjęcia do szkoły ponadpodstawowej
Od 13 do 18 sierpnia br. w szkole, do której kandydat został zakwalifikowany należy potwierdzić wolę przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego. Należy to zrobić, jeśli dokumenty te nie zostały złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe chodzi również o zaświadczenie lekarskie zawierające orzeczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu oraz odpowiednio orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami i orzeczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem.
W przypadku braku możliwości przedłożenia takiego zaświadczenia lub orzeczenia, rodzic kandydata lub pełnoletni kandydat informują o tym dyrektora szkoły w terminie do 18 sierpnia 2020 r. do godz. 15.00. Należy wtedy wskazać przyczynę niedotrzymania terminu. Wówczas zaświadczenie lub orzeczenie składa się dyrektorowi szkoły, do której uczeń został przyjęty, nie później niż do 25 września 2020 r.
Nieprzedłożenie do 25 września 2020 r. zaświadczenia lub orzeczenia będzie równoznaczne z rezygnacją z kontunuowania nauki w szkole, do której uczeń został przyjęty. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe – w oddziale realizującym kształcenie w zawodzie, do którego został przyjęty.
Listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych ogłoszone będą 19 sierpnia 2020 r.
Prezentacja – zasady przeprowadzania i harmonogram egzaminów w 2020 r
Rozporządzenie MEN z 19 maja 2020 roku - egzaminy
Terminy postępowania rekrutacyjnego 2020-2021
Uzasadnienie do Rozporządzenia MEN z 19 maja 2020 roku - egzaminy
Planowane rozpoczęcie zajęć opiekuńczo – wychowawczych z możliwością prowadzenia zajęć dydaktycznych dla uczniów kl. I – III oraz zajęć opiekuńczych dzieci uczęszczających do oddziałów przedszkolnych
Szanowni Państwo!
W związku z planowanym od 25 maja 2020 roku rozpoczęciem zajęć opiekuńczo – wychowawczych
z możliwością prowadzenia zajęć dydaktycznych dla uczniów kl. I – III szkół podstawowych oraz zajęć opiekuńczych dzieci uczęszczających do oddziałów przedszkolnych proszę rodziców, którzy będą chcieli posłać dziecko na w/w zajęcia o przesłanie: zgłoszenia dziecka, zgody rodzica RODO oraz dobrowolnej kwalifikacyjnej ankiety epidemiologicznej(w załączniku) na adres e-mailowy szkoły: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. w terminie do dnia 20.05.2020 r. do godziny 10:00.
Zgodnie z wytycznymi pierwszeństwo w przyjęciu do oddziału przedszkolnego/szkoły mają uczniowie rodziców pracujących w: systemie ochrony zdrowia, służbach mundurowych, handlu, przedsiębiorstwie produkcyjnym, rodzic samotnie wychowujący dziecko oraz obojga rodziców pracujących.
Dzieci będą mogły korzystać ze śniadań i obiadów. Ich cena będzie uzależniona od ilości zgłoszonych osób.
Informuję, że nauczyciele będą jednocześnie prowadzić zdalne nauczanie dla dzieci pozostających
w domu.
Proszę zapoznać się z „Procedurą organizacji opieki w czasie epidemii Covid-19”, która obowiązuje
w oddziałach przedszkolnych i w szkole.
Informuję, że każdy rodzic, który zgłosi dziecko otrzyma telefoniczne potwierdzenie przyjęcia.
Zastrzegam możliwość zmian informacji w powyższym ogłoszeniu po zebraniu informacji od Państwa.
Hanna Szymańska – dyrektor szkoły
Procedura organizacji opieki w szkole w czasie pandemii COVID-19
Procedura podejrzenia zarażenia dziecka COVID - 19
Zgłoszenie do oddziału przedszkolnego COVID-19
Zgłoszenie ucznia klasy I III COVID-19
Dobrowolna kwalifikacyjna ankieta epidemiologiczna
Wytyczne GIS - żłobki i przedszkola
Wytyczne GIS, MZ i MEN dla szkół podstawowych – edukacja wczesnoszkolna
Przygotowania do egzaminów zewnętrznych – wytyczne MEN, CKE i GIS
Szanowni Państwo!
Centralna Komisja Egzaminacyjna, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Główny Inspektorat Sanitarny przygotowały dokument zawierający wytyczne w sprawie organizowania i przeprowadzania egzaminów zewnętrznych: ósmoklasisty, gimnazjalnego, maturalnego, potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie oraz zawodowego w 2020 r.
W dokumencie jest mowa m.in. o tym, kto może być obecny na terenie szkoły podczas egzaminu, jakie środki ochrony osobistej powinni zastosować zdający i inne osoby uczestniczące w przeprowadzaniu egzaminu oraz jakie środki bezpieczeństwa należy wdrożyć w związku z organizacją przestrzeni. W wytycznych znalazła się także informacja o możliwości modyfikacji w sposobie przeprowadzania egzaminu, szczegółowe rozwiązania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa przeprowadzania egzaminu oraz sposób postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u członka zespołu egzaminacyjnego lub u zdającego.
W załączeniu przesyłam komunikat MEN w tej sprawie, wytyczne CKE, MEN i GIS oraz plakat dotyczący bezpieczeństwa podczas egzaminów.
Komunikat i materiały są również dostępne na stronie MEN https://www.gov.pl/web/edukacja/przygotowania-do-egzaminow-zewnetrznych-wytyczne-men-cke-i-gis.
Przygotowania do egzaminów zewnętrznych wytyczne MEN CKE i GIS komunikat MEN