Planety marzeń inspirowane „Małym Księciem”
Uczniowie klasy 8 zrealizowali ostatnie już zadanie w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Polak ma essę!”. Zainspirowani "Małym Księciem" tworzyli własne wypowiedzi pisemne, w których opisywali wymyśloną przez siebie planetę – jej wygląd, mieszkańców, zasady panujące na niej oraz niezwykłe cechy. Następnie przenieśli swoje pomysły do świata przestrzennego, malując styropianowe kule według własnych projektów.
GMINNY TURNIEJ PRZEDSZKOLI „ŻYCIE NA WSI” 🚜🌾
Za nami wyjątkowy turniej pełen emocji, radości i świetnej zabawy! 😊
W Gminnym Turnieju Przedszkoli pt. „Życie na wsi” zorganizowanym w Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Motyczu udział wzięły przedszkolaki z grup 6- i 5-latków: Nadia Wcisło, Liliana Wronka, Nikodem Madej i Antoni Przybyszewski. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem prezentowały swoje umiejętności, wiedzę oraz kreatywność. 🐄🐓🌻
Nasi reprezentanci wspaniale poradzili sobie z przygotowanymi konkurencjami i zadaniami związanymi z życiem na wsi, pokazując przy tym ducha współpracy, energię i mnóstwo uśmiechu. 👩🌾🚜
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, nauczycielom oraz organizatorom za przygotowanie tego pięknego wydarzenia. Gratulujemy naszym małym uczestnikom odwagi i wspaniałych występów! ❤️👏
To był dzień pełen niezapomnianych wrażeń i wspólnie spędzonych chwil!
Debata „Masz wpływ na strategię!”
Uczniowie klas 7–8 wzięli udział w wyjątkowej debacie „Masz wpływ na strategię!”, która była częścią działań prowadzonych w ramach tworzenia Krajowej Strategii Młodzieżowej 2026. To inicjatywa, której celem jest włączenie młodych ludzi w rozmowę o ich potrzebach i przyszłości.
Podczas spotkania młodzież miała okazję zabrać głos w ważnych sprawach dotyczących ich codziennego życia i przyszłości. Pracując metodą World Café, uczniowie dyskutowali o tematach szczególnie istotnych dla młodych: zdrowiu psychicznym, bezpieczeństwie w sieci, relacjach społecznych, edukacji, przemocy, transporcie czy starcie w dorosłość.
Wśród najważniejszych pomysłów i postulatów pojawiły się:
✔ większa dostępność psychologów i krótszy czas oczekiwania na pomoc,
✔ warsztaty dla uczniów i nauczycieli dotyczące zdrowia psychicznego i relacji społecznych,
✔ zwiększenie bezpieczeństwa w Internecie i ograniczenie szkodliwych treści,
✔ lepsze przygotowanie młodych ludzi do wejścia w dorosłość i na rynek pracy,
✔ więcej połączeń autobusowych i poprawa transportu dla uczniów z mniejszych miejscowości.
✔ większa dostępność psychologów i krótszy czas oczekiwania na pomoc,
✔ warsztaty dla uczniów i nauczycieli dotyczące zdrowia psychicznego i relacji społecznych,
✔ zwiększenie bezpieczeństwa w Internecie i ograniczenie szkodliwych treści,
✔ lepsze przygotowanie młodych ludzi do wejścia w dorosłość i na rynek pracy,
✔ więcej połączeń autobusowych i poprawa transportu dla uczniów z mniejszych miejscowości.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywność, otwartość i pokazanie, że głos młodych naprawdę ma znaczenie.
Pasja, technologia i wyobraźnia! Znamy laureatów powiatowego konkursu „Laboratorium 3D”
22 maja nasza szkoła zamieniła się w centrum nowoczesnych technologii. Gościliśmy utalentowanych uczniów z powiatu, którzy wzięli udział w finale powiatowego konkursu informatyczno-technicznym modelowania obiektów 3D „Laboratorium 3D”.
Młodzi projektanci musieli wykazać się nie tylko biegłą obsługą programów do modelowania, ale też ogromną wyobraźnią przestrzenną i kreatywnością. Poziom tegorocznej edycji był niezwykle wysoki, a jury miało twardy orzech do zgryzienia.
Przedstawiamy laureatów tegorocznego konkursu:
• I Miejsce: Joanna Kijko – Szkoła Podstawowa im. 100-lecia Niepodległości Polski w Kalinówce
• II Miejsce: Maja Snopek – Szkoła Podstawowa im. 100-lecia Niepodległości Polski w Kalinówce
• III Miejsce: Jakub Wadowski – Szkoła Podstawowa im. Ziemi Lubelskiej w Radawcu Dużym
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom! Wasze projekty pokazały, że przyszłość inżynierii i projektowania 3D jest w doskonałych rękach. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, a opiekunom za świetne przygotowanie uczniów do turnieju.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia w naszej galerii!
Młodzi projektanci musieli wykazać się nie tylko biegłą obsługą programów do modelowania, ale też ogromną wyobraźnią przestrzenną i kreatywnością. Poziom tegorocznej edycji był niezwykle wysoki, a jury miało twardy orzech do zgryzienia.
Przedstawiamy laureatów tegorocznego konkursu:
• I Miejsce: Joanna Kijko – Szkoła Podstawowa im. 100-lecia Niepodległości Polski w Kalinówce
• II Miejsce: Maja Snopek – Szkoła Podstawowa im. 100-lecia Niepodległości Polski w Kalinówce
• III Miejsce: Jakub Wadowski – Szkoła Podstawowa im. Ziemi Lubelskiej w Radawcu Dużym
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom! Wasze projekty pokazały, że przyszłość inżynierii i projektowania 3D jest w doskonałych rękach. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, a opiekunom za świetne przygotowanie uczniów do turnieju.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia w naszej galerii!
Zaproszenie do udziału w projekcie Erasmus+
Stowarzyszenie SKAUT to lubelska organizacja pozarządowa z wieloletnią tradycją, która od 1997 roku realizuje kompleksowe działania w zakresie edukacji, wypoczynku i działań kulturotwórczych. Jednym z obszarów działalności są międzynarodowe wymiany młodzieży w ramach akredytacji z programu Erasmus+ Youth, które promują integrację europejską, edukację pozaformalną i wpływają na podniesienie jakości pracy z młodzieżą kadry naszego stowarzyszenia. Organizacja stawia na innowacyjność, czego przykładem jest konkurs Laboratorium 3D organizowany corocznie dla uczniów szkół podstawowych. Jesteśmy organizatorem wypoczynku dla dzieci i młodzieży, podczas którego promujemy turystykę i krajoznawstwo, edukację przez zabawę, profilaktykę zdrowotną, budowanie i wzmacnianie relacji międzyludzkich. Naszą ambicją jest rozwój pasji poprzez zajęcia artystyczne oraz przygodowe z praktycznymi elementami survivalu.
W związku z realizacją projektu: „Silni z Natury - La natura e bella”, serdecznie zapraszamy młodzież do udziału w realizowanym przez nas projekcie polsko-włoskiej wymiany młodzieży. Wspomniane działanie stanowi kontynuację współpracy Stowarzyszenia Skaut ze Stowarzyszeniem Instytut dla Polonii w Neapolu.
Działania będą realizowane w terminie 25 lipca-3 sierpnia w miejscowości Zwierzyń w Bieszczadach. Do udziału w wymianie kwalifikują się uczniowie, którzy na dzień 25 lipca będą mieli ukończone 13 lat.
Projekt ma na celu wzmocnienie zdrowia fizycznego i psychicznego młodzieży, ale przede wszystkim dobrą zabawę, integrację z rówieśnikami z Włoch, budowanie więzi przyjaźni i autentycznych relacji:)
W celu zapoznania się z warunkami pobytu i zakwaterowania zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej (projekt będzie realizowany równolegle z organizowanym przez nas obozem) https://skaut.lublin.pl/kolonie-obozy/
Udział w projekcie sfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej.
Osoby zainteresowane udziałem proszone są o przesłanie listu motywacyjnego do dnia 31 maja 2026 r. na nasz adres mailowy: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Kolejnym krokiem w procesie rekrutacji będzie udział w rozmowie kwalifikacyjnej.
W razie pytań proszę o kontakt na nr tel. 500 666 556
Serdecznie zapraszamy
Elżbieta Nowak
Prezes Stowarzyszenia Skaut

