Hazard? Nie daj się wciągnąć!
Uczniowie klasy VII wzięli udział w akcji Krajowej Administracji Skarbowej realizowanej pod hasłem „Hazard? Nie daj się wciągnąć!” Tegoroczna edycja jest skierowana do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych i wszystkich szkół średnich.
Cel kampanii to uświadomienie społeczeństwu, że:
• hazard jest niebezpieczny i potrafi zniszczyć życie rodzinne, sytuację finansową i zdrowie,
• osoby uzależnione podkreślają korzyści z hazardu i koncentrują się na możliwościach wygranych oraz pieniądzach.
Przekaz kampanii koncentrował się na pokazaniu, że urządzanie gier hazardowych jest nielegalne i niebezpieczne. Akcja edukacyjna KAS organizowana jest pod patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki.
Klasa II wraz z rodzicami odwiedziła Mogiłę
16 listopada 2023r. klasa II wraz z rodzicami odwiedziła Mogiłę Pomordowanych Mieszkańców w czasie II Wojny Światowej w lesie radawieckim. Złożono kwiaty i zapalono znicze pamięci.
Młode Głowy - Otwarcie o zdrowiu psychicznym
W tym roku nasza szkoła przystąpiła do programu profilaktycznego stworzonego przez Fundację Martyny Wojciechowskiej - UNAWEZA.
Program nazywa się Młode Głowy - Otwarcie o zdrowiu psychicznym.
Co miesiąc szkolni specjaliści będą przeprowadzać kolejno przygotowane lekcje. W październiku odbyły się zajęcia: Poczuj emocje. W listopadzie tematem lekcji będzie nazywanie swoich potrzeb.
Program nazywa się Młode Głowy - Otwarcie o zdrowiu psychicznym.
Co miesiąc szkolni specjaliści będą przeprowadzać kolejno przygotowane lekcje. W październiku odbyły się zajęcia: Poczuj emocje. W listopadzie tematem lekcji będzie nazywanie swoich potrzeb.
Więcej informacji na temat programu można wyczytać ze słów inicjatorki programu - Martyny Wojciechowskiej.
- Dziś, w Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, oficjalnie rozpoczynamy program profilaktyczny Godzina dla MŁODYCH GŁÓW. Wszyscy wiemy, że sytuacja młodych ludzi w kontekście zdrowia psychicznego jest dramatyczna. Jako zatroskana mama nastoletniej córki i prezeska Fundacji UNAWEZA postanowiłam działać. Dokładnie rok temu rozpoczęliśmy pierwszy etap projektu, czyli badania zdrowia psychicznego, poczucia własnej wartości i sprawczości wśród młodych. A teraz, na podstawie uzyskanych wyników, w grupie ekspertów i specjalistów tworzymy system wczesnego reagowania i skupiamy się na prewencji. Wierzę, że każdy nas powinien znać zasady PPP, czyli Pierwszej Pomocy Psychologicznej. Odpowiednio wdrożona profilaktyka i reagowanie na wczesnych etapach kryzysu psychicznego u młodych ludzi naprawdę mogą ratować życie. Właśnie po to powstał ten program. Jest ogólnopolski, ogólnodostępny i całkowicie bezpłatny. Cieszę się, że już w pierwszym pilotażowym roku zarejestrowało się 1330 szkół.
"Śpiewanie dla Niepodległej" z udziałem uczniów naszej szkoły
11 listopada w samo południe przed pomnikiem Odzyskania Niepodległości przy Urzędzie Gminy Konopnica miał miejsce koncert "Śpiewanie dla Niepodległej". Naszą szkołę reprezentowali przedstawiciele szkolnego chóru oraz uczeń klasy 7 Remigiusz Zawada.