Uczniowie klasy 8 zrealizowali ostatnie już zadanie w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Polak ma essę!”. Zainspirowani "Małym Księciem" tworzyli własne wypowiedzi pisemne, w których opisywali wymyśloną przez siebie planetę – jej wygląd, mieszkańców, zasady panujące na niej oraz niezwykłe cechy. Następnie przenieśli swoje pomysły do świata przestrzennego, malując styropianowe kule według własnych projektów.