Uczniowie klas 7–8 wzięli udział w wyjątkowej debacie „Masz wpływ na strategię!”, która była częścią działań prowadzonych w ramach tworzenia Krajowej Strategii Młodzieżowej 2026. To inicjatywa, której celem jest włączenie młodych ludzi w rozmowę o ich potrzebach i przyszłości.
Podczas spotkania młodzież miała okazję zabrać głos w ważnych sprawach dotyczących ich codziennego życia i przyszłości. Pracując metodą World Café, uczniowie dyskutowali o tematach szczególnie istotnych dla młodych: zdrowiu psychicznym, bezpieczeństwie w sieci, relacjach społecznych, edukacji, przemocy, transporcie czy starcie w dorosłość.
Wśród najważniejszych pomysłów i postulatów pojawiły się:
✔ większa dostępność psychologów i krótszy czas oczekiwania na pomoc,
✔ warsztaty dla uczniów i nauczycieli dotyczące zdrowia psychicznego i relacji społecznych,
✔ zwiększenie bezpieczeństwa w Internecie i ograniczenie szkodliwych treści,
✔ lepsze przygotowanie młodych ludzi do wejścia w dorosłość i na rynek pracy,
✔ więcej połączeń autobusowych i poprawa transportu dla uczniów z mniejszych miejscowości.
✔ większa dostępność psychologów i krótszy czas oczekiwania na pomoc,
✔ warsztaty dla uczniów i nauczycieli dotyczące zdrowia psychicznego i relacji społecznych,
✔ zwiększenie bezpieczeństwa w Internecie i ograniczenie szkodliwych treści,
✔ lepsze przygotowanie młodych ludzi do wejścia w dorosłość i na rynek pracy,
✔ więcej połączeń autobusowych i poprawa transportu dla uczniów z mniejszych miejscowości.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywność, otwartość i pokazanie, że głos młodych naprawdę ma znaczenie.
