Są sytuacje, które zmieniają życie w jednej chwili. Tak właśnie stało się w przypadku księdza Andrzeja – człowieka, który przez ponad 25 lat służył innym, wspierał, pomagał i był blisko ludzi w najważniejszych momentach ich życia.

Dziś to on potrzebuje pomocy.

Po ciężkich powikłaniach związanych z cukrzycą ksiądz Andrzej stracił nogę. Przez wiele tygodni walczył w szpitalu – przeszedł sepsę, długie leczenie i dramatyczną walkę o zdrowie. Niestety, mimo ogromnej determinacji, konieczna była amputacja. To doświadczenie, które dla każdego człowieka jest ogromnym ciosem – fizycznym i psychicznym.

Dziś ksiądz Andrzej powoli wraca do sił. Ma w sobie ogromną wolę walki i chce wrócić do ludzi, do swojej pracy, do życia, które tak bardzo kocha. Jednak droga do tego celu jest długa i kosztowna.

Przed nim rehabilitacja, leczenie oraz zakup protezy – jedynej szansy na odzyskanie sprawności i samodzielności. Niestety, koszty przekraczają jego możliwości finansowe.

Dlatego zwracamy się do Was – społeczności szkolnej, ludzi o wielkich sercach. Każda, nawet najmniejsza wpłata ma ogromne znaczenie. To nie tylko wsparcie finansowe – to realna pomoc w powrocie do życia, to nadzieja, że nie jest sam, że są wokół niego ludzie, którzy chcą pomóc.

W niedzielę 10 maja pod kościołem pw. Św. Marcina przy ul. Krężnickiej w Lublinie odbędzie się kiermasz, z którego dochód wesprze ks. Andrzeja.

Można go również wspomóc poprzez wpłatę BLIK na numer: 783 085 348. Pieniążki trafiają bezpośrednio na pomoc dla księdza Andrzeja.

Zachęcamy także do wsparcia kiermaszu poprzez przygotowanie ciasta – będą one krojone w sobotę 9 maja w remizie OSP Radawiec Duży. Każdy kawałek ciasta będzie mile widziany😊

Pokażmy, że potrafimy się jednoczyć w trudnych chwilach. Że empatia i solidarność to nie tylko słowa, ale realne działania.

grafika