Na początku grudnia uczniowie klas IV – VI naszej szkoły wzięli udział w projekcie Godzina Kodowania, organizowanej w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week, USA), będącej największą inicjatywą edukacyjną w historii, adresowaną do uczniów z całego świata. Cieszy się również dużą popularnością w Polsce. Można w niej uczestniczyć przez cały rok, 24/7, z dowolnego urządzenia i miejsca, w którym jest dostęp do Internetu, na lekcjach i zajęciach w szkole, jak i poza szkołą, indywidualnie lub w grupie uczniów. Ta inicjatywa nie jest ograniczona tylko do szkół, może w niej brać udział każdy, w każdym wieku. Pierwotnie, celem tej inicjatywy było przybliżenie uczniom informatyki w formie łamigłówek z postaciami z ich gier i zabaw, których rozwiązanie polega na ułożeniu programów z gotowych bloczków. Oferta łamigłówek i kursów jest obecnie bardzo bogata, dzięki propozycjom wielu partnerów, takich jak Microsoft, czy Disney. W Polsce są już daleko zaawansowane prace nad włączeniem informatyki, a w jej ramach – programowania, do kształcenia ogólnego od pierwszej do ostatniej klasy w szkole. Więciej na: https://programowanie.men.gov.pl/.

PLAN REKOLEKCJI ADWENTOWYCH

4 grudnia 2016roku (niedziela)
8.00 – Msza Święta z nauką rekolekcyjną dla dorosłych
10.00 - Msza Święta z nauką dla dzieci
12.00 - Msza Święta z nauką rekolekcyjną dla dorosłych
17.00 - Msza Święta z nauką rekolekcyjną dla dorosłych i młodzieży

5 grudnia 2016roku (poniedziałek)
8.00 – Msza Święta w Gimnazjum - Radawczyku II
9.30 - Msza Święta z nauką rekolekcyjną dla dorosłych
11.00 - Msza Święta z nauką dla dzieci
18.00 - Msza Święta z nauką rekolekcyjną dla dorosłych i młodzieży

6 grudnia 2016 roku (wtorek)
Dzień Spowiedzi Świętej
8.00- Msza Święta w Gimnazjum - Radawczyku II
9.00- Spowiedź Święta
9.30 - Msza Święta z nauką rekolekcyjną
11.00 - Spowiedź Święta dla dzieci
11.30 - Msza Święta z nauką dla dzieci
13.30 - Spowiedź Święta dla chorych
14.00 – Msza Święta z nauką dla chorych
17.30 - Spowiedź Święta dla dorosłych i młodzieży
18.00 - Msza Święta z nauką rekolekcyjną dla dorosłych i młodzieży

Prosimy rodziców o ubranie dzieci stosownie do pogody !

22 listopada odbyła się zabawa andrzejkowa w naszej szkole . Imprezę rozpoczęły klasy młodsze i przedszkolaki. Za ich dobre humory odpowiadała sekcja kulturalno - rozrywkowa, która przygotowała wiele atrakcji i niespodzianek. Następnie zabawę zaczęli uczniowie z klas IV, V, VI. Tradycyjnie w tym dniu odbyły się wybory Andrzejkowej Miss i Andrzejkowego Mistera Szkoły. Do rywalizacji stanęli reprezentanci poszczególnych klas. Dziewczęta i chłopcy pięknie się zaprezentowali. Szczególnie podczas pokazu talentów. Jury oceniło występy i podało wyniki prowadzącym. W tym roku koronę zdobyła Laura Sito z klasy V i Natan Ludian, również z klasy V. Zwycięzcy zostali poproszeni o pierwszy taniec i w ten sposób rozpoczęli świetną zabawę dla wszystkich uczniów.
Dzień Pluszowego Misia, to święto dla dzieci i dorosłych. Dla dzieci, bo miś to zabawka,  która towarzyszy im od urodzenia zarówno w chwilach radości, jak i smutku. Dla dorosłych, bo przypomina dzieciństwo i przyjaciela, do którego można było zawsze się przytulić i który często pomagał zasnąć.
25 listopada to dzień, w którym wszystkie misie mają swój dzień i obchodzą urodziny. My też chcieliśmy świętować z naszymi pluszakami, dlatego też dzieci zaprosiły do szkoły swoje ulubione zabawki. Misiaki zwiedzały szkołę, uważnie przysłuchiwały się temu co dzieje się na lekcjach, bawiły się wesoło w czasie przerw. Dzieci, aby podkreślić ten wyjątkowy dzień, ubrały się „misiowo”. Dominowały dwa kolory: czerwony i żółty, czyli barwy najpopularniejszego misia – Kubusia Puchatka. Na zakończenie dnia, wszyscy uczniowie naszej szkoły razem ze swoimi  przytulankami, spotkali się w sali gimnastycznej. Były życzenia, wierszyki, zagadki, tańce i głośne hip hip hura! dla wszystkich jubilatów.   

Subcategories