Od lat, czas wspólnego kolędowania i gromadzenia się wokół szopki w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Radawcu Dużym, wzbogacany jest przeżyciami religijnymi związanymi z prezentacją misterium bożonarodzeniowego. W piątek 6 stycznia 2017r. w uroczystość Objawienia Pańskiego nasi uczniowie zaprezentowali wiernym zgromadzonym w kościele jasełka pt. „Ach! Co za noc!”. Wzięli w nich udział uczniowie z Koła Teatralnego i Scholii Dziecięcej pod kierunkiem pań : Anny Plewik i Agnieszki Łabędzkiej.
Zwiastowanie ludziom nowiny o narodzeniu Jezusa to motyw przewodni przedstawienia, gdzie szczególną rolę odegrał Archanioł Gabriel. Wystąpiły również wątki: poszukiwania miejsca dla przyjścia na świat Syna Bożego przez Maryję i Józefa, pojawienia się Gwiazdy Betlejemskiej i Niedźwiedzia, będącego uosobieniem diabła, narodziny Jezusa w stajence oraz hołd pasterzy i pokłon Trzech Króli. Na scenie wystąpiły się również zwierzątka: owieczki, kózki i piesek, które tak jak inni udały się „do bee, do bee, do Betlejem”. Chór Aniołów zaśpiewał przepiękne współczesne pastorałki tworząc niesamowity nastrój jasełek. Dzieci, rodzice i nauczyciele zaangażowali się w stworzenie efektownych kostiumów i elementów scenografii, które współgrały z pięknym wnętrzem świątyni. Gratulujemy naszym małym aktorom, którzy swoją fantastyczną grą wzruszali i bawili widzów, jednocześnie przekazując głębokie prawdy biblijne dotyczące Bożego Narodzenia.
Wspaniałe przedstawienie zgromadziło ogromną rzeszę widzów, która przerosła nasze najśmielsze oczekiwania, przy tak dużym mrozie. Jesteśmy wdzięczni i składamy ogromne podziękowania rodzicom, którzy zaangażowali się i pomogli w przeprowadzeniu próby w kościele, przewieźli rekwizyty i elementy dekoracji oraz pomogli przebrać i przygotować dzieci do występu.
Dziękujemy.

W listopadzie b.r. nasza szkoła dołączyła do eTwinning - europejskiej platformy współpracy szkół. Wraz ze Szkołą Podstawową im. Zofii Trzcińskiej - Kamińskiej w Leścach z sąsiedniej gminy Garbów realizować będziemy projekt "Niedokończona historia". Projekt zakłada wymianę między szkołami niedokończonych historii w formie filmu. Historie te mogą dotyczyć np. wydarzeń związanych ze szkołą, miejscowością lub gminą. Zadaniem uczniów jest wypracowanie pomysłu na dokończenie otrzymanej historii i zakończenie jej. Następnym krokiem jest odesłanie otrzymanych filmów. Realizacja projektu pozwoli na wzajemne poznanie oraz nabycie przez uczniów nowych umiejętności poprzez zabawę.

Pierwszy film przygotowany przez naszego Partnera już powstał i został opublikowany w serwisie YouTube oraz na platformie TwinSpaces. Koordynatorami projektu ze strony naszej szkoły są p. Liliana Bator i p. Krzysztof Nowak. Liczymy na burzę ciekawych pomysłów na dokończenie poniższej historii oraz nasz własny film!

 

22.12.2016r. w naszej szkole odbyła się uroczystość łącząca dwa wyjątkowe święta – Dzień Babci i Dziadka oraz spotkanie opłatkowe dla nauczycieli, pracowników administracji, uczniów i ich rodzin. Dzieci z klas: IIIa, IIIb, IV, V i VI przygotowały wspaniałe jasełka pod tytułem „Ach co za noc!”. Tradycyjne sceny przedstawienia świątecznego przeplatane były współczesnymi pastorałkami w wykonaniu scholii. Zaproszeni goście mogli również wysłuchać kolęd, odśpiewanych zgromadzonym przez wszystkie dzieci, które strojami odtworzyły postacie aniołów, gwiazdek i pastuszków. Po odczytaniu fragmentu Pisma Świętego głos zabrał ksiądz proboszcz Stanisław Papież, a swoim wystąpieniem wprowadził wszystkich w atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Szczególne życzenia odebrali od wnuków dziadkowie i babcie. Uroczystość cieszyła się jak zwykle ogromnym zainteresowaniem, sala gimnastyczna naszej szkoły wypełniła się widzami po brzegi. Wydarzeniem towarzyszącym był kiermasz ciast przygotowanych przez rodziców.

Subcategories