23 września w Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Motyczu odbył się koncert „Utkane z pamięci” poświęcony życiu i twórczości lokalnego poety Czesława Maja. Naszą szkołę godnie reprezentowała p. Wioleta Żydek oraz uczennica kl. V Michalina Caboń, która pięknie zaprezentowała wiersz pt. „Moja poezja”.
Tradycyjnie jak co roku nasze przedszkolaki wzięły udział w ogólnopolskiej akcji ,,Sprzątanie Świata”. Celem akcji jest uświadomienie dzieciom dlaczego należy dbać o przyrodę oraz przypomnienie zasad segregacji śmieci. Dzieci z radością wyruszyły do ogrodu przedszkolnego, wyposażone w rękawiczki i grabie.
Porządkowanie najbliższego otoczenia sprawiło dzieciom wiele radości. Pamiętajmy, że przykład idzie z góry i to my dorośli powinniśmy pokazywać najmłodszym, jak ważne jest dbanie o naszą planetę.
EDL Logo1 800x600
W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków w naszej szkole ogłaszamy konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III i IV-VIII.
Celem konkursu jest:
  • wspieranie uzdolnień oraz rozwijanie zainteresowania językami obcymi
  • rozwijanie zdolności plastycznych oraz kreatywności
  • poszerzanie wiedzy językowej związanej z wybraną tematyką.
Zasady uczestnictwa:
Zadanie konkursowe polega na samodzielnym przygotowaniu w dowolnej technice plastycznej słowniczka obrazkowego zawierającego słownictwo z dowolnej kategorii tematycznej, np. sports, animals, school, clothes, jobs itp. przetłumaczone na co najmniej:
- 5 języków obcych (klasy IV-VIII)
- 3 języki obce (klasy I-III).
 
Prace oceniane będą pod względem merytorycznym i artystycznym.
Format pracy – max. A2.
 
Kryteria oceny:
  • poprawność językowa
  • dobór słówek do wybranej kategorii
  • oryginalność
  • walory artystyczne
  • estetyka pracy.
Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymają pochwały.
Zwycięzcy w kategorii I-III oraz IV-VIII otrzymają drobne upominki.
Uczniowie klas IV-VIII będą mogli również wygrać bony szkolne do wykorzystania na lekcjach języka angielskiego.
 
Klasy I-III – przekazują prace pani Ludmile Sołowko.
Klasy IV-VIII – pani Annie Stachyrze.
Termin:  6 października 2023 (piątek).
Proszę pamiętać o podpisaniu pracy.
PIERWSZAKI NA LUBELSKIM  FESTIWALU NAUKI .
"Jesteś tym co jesz-jeśli odżywiasz się właściwie ,Twoje ciało podziękuje Ci prawidło"🍏🍓🍐🍊🍉🍇🫐🥦🥕🏄‍♀️🤾‍♂️⛹️‍♀️🏂🚴‍♀️
Chłonne wiedzy Pierwszaki w dniu 20.09.2023 wzięły udział w warsztatach w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki zorganizowanych i poprowadzonych przez wspaniałe Panie w Katedrze Biochemii i Chemii Żywności.
Najpierw wiedza na temat „Recepty na zdrowie – piramida zdrowego żywienia”, zagadki i układanki. No i zdobycie medali i tytułu Żywieniowca😊
Potem poznanie przepisu zdrowych, marchewkowych babeczek, lukrowanie, ozdabianie zdrowymi i smacznymi orzeszkami, migdałami i żurawinką.          No i konsumpcja smaczniutkich babeczek .
Było naukowo, ciekawie, wspaniale i smacznie😊
No i umowa Pierwszaków z Paniami z warsztatów -  słodycze raz w tygodniu ?!
Bardzo dziękujemy Mamusi i Tatusiowi Iguni , Tatusiowi Hani, Panom kierowcom i Paniom Agnieszce i  Joli za super wycieczkę.:) 
Dnia 19 września 2023 roku w szkole podczas zebrań z rodzicami odbyło się spotkanie dla rodziców na temat: Budowanie motywacji wewnętrznej u uczniów w związku z aktualnymi potrzebami wśród społeczności szkolnej. Spotkanie przeprowadziły Panie z lubelskiej Fundacji EmocJa - Anna Zmysłowska oraz Agata Lamch. Współpracujemy z powyższą organizacją od 3 lat. Panie z Fundacji prowadziły także zajęcia profilaktyczne dla naszych uczniów dotyczące radzenia sobie z emocjami czy technik uważności Mindfulness.

Subcategories