Praca wre. Powstają coraz większe projekty. Dołączają kolejni chętni. Tylko się cieszyć.
logoetwinning
eTwinning to społeczność szkolna, gromadząca szkoły i przedszkola z całej Europy współpracująca za pomocą mediów elektronicznych. eTwinning to również doskonalenie zawodowe nauczycieli.
Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami – współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę. Partnerami w projektach mogą być placówki z krajów Unii Europejskiej, a także z Albanii, Bośni i Hercegowiny, Islandii, Lichtensteinu, Macedonii, Norwegii, Serbii, Turcji oraz Armenii, Azerbejdżanu, Gruzji, Mołdawii, Tunezji, Ukrainy, Jordanii i Libanu. (https://etwinning.pl/o-programie/czym-jest-etwinning).
Od maja bieżącego roku uczniowie klasy IV naszej szkoły biorą udział w projekcie eTwinning „Discover my region” (Odkryj mój region). Projekt realizowany jest we współpracy z trzema szkołami z Turcji i jedną ze Słowacji:
- Zeytinköy Hayirseverler Ortaokulu, Pamukkale, Turcja
- Reşat Turhan Ortaokulu, Bornova, Turcja
- Ömer Cemile Güler İmam Hatip Ortaokulu, Selçukl, Turcja
- Súkromná spojená škola HUMAN, Košice, Słowacja.
Celem projektu jest umożliwienie uczniom z krajów partnerskich poznania m.in. swoich szkół, regionów, kultur i języków. Korzystając z różnorodnych narzędzi technologii informatycznej, uczestnicy tworzyć będą prezentacje, filmiki, quizy czy pokazy zdjęć, a następnie umieszczać je na specjalnej platformie TwinSpace.
Projekt promuje wymianę kulturową, współpracę oraz wykorzystanie narzędzi informatycznych do nauki. Zachęca również uczniów do komunikowania się w języku angielskim.
Koordynatorami działań w naszej szkole są panie Anna Stachyra i Anna Woźniak.
etwinning na stronę 800x600
Ogłoszenie
W związku z Zarządzeniem Nr 69/2023 Wójta Gminy Konopnica z dnia 9 marca 2023 r. informuję, że w okresie wakacji w terminie 31.07.2023r. do 31.08.2023 r. w Szkole Podstawowej w Radawcu Dużym będzie funkcjonował oddział przedszkolny dla dzieci uczęszczających do oddziałów przedszkolnych z terenu Gminy Konopnica. Godziny funkcjonowania oddziału: 8:00 do 13:00. Do niniejszego ogłoszenia dołączony jest druk zapisu dziecka. W okresie funkcjonowania oddziału dzieci będą mogły korzystać ze śniadań i obiadów. Rodzice zobowiązani są do punktualnego przyprowadzania i odbierania dzieci. Karty zgłoszenia wraz z podpisanymi kartami RODO proszę przekazać do sekretariatu w terminie 09.06.2023r. Pierwszego dnia pobytu dziecka w przedszkolu należy uiścić opłaty za obiady w sekretariacie szkoły lub okazać potwierdzenie przelewu na konto szkoły.
Hanna Szymańska – dyrektor szkoły
27 kwietnia 2023 r. w naszej spotkało się 10 uczniów reprezentujących szkoły podstawowe powiatu lubelskiego - finalistów konkursu informatyczno – technicznego modelowania obiektów: „Laboratorium 3D”. Uczniów przywitali organizatorzy konkursu: pani Hanna Szymańska - dyrektor szkoły oraz pani Elżbieta Nowak – prezes Stowarzyszenia Skaut. W Finale konkursu naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Lena Łazuka, Kacper Siedliski oraz Kacper Rakowski.
Na uczestników czekały dwa zadania konkursowe. Pierwsze zadanie, to rozwiązanie problemu „zagubionego” gońca szachowego - czyli odwzorowanie obiektu w skali 1:1.
Drugie zadanie pozwoliło na wykorzystanie zmysłu projektowego młodych twórców i polegało na zaprojektowaniu przybornika na biurko, w którym znajdą się wydzielone miejsca na spinacze biurowe, karteczki i długopisy.
Najlepsze prace wykonali zdobywając tytuł laureata:
I miejsce: Milena Gawryl – Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Radawczyku Drugim
II miejsce: Kacper Rakowski – Szkoła Podstawowa im. Ziemi Lubelskiej w Radawcu Dużym
III miejsce: Radosław Sikora – Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Konopnicy
Gratulujemy wszystkim uczestnikom doskonałych umiejętności oraz wielkiego zaangażowania, życzymy dalszych sukcesów i rozwijania pasji.
#LaboratoriaPrzyszłości, #LaboratoriaPrzyszlosci, @LaboratoriaPrzyszlosci
 
W związku z ustanowieniem 2023 Rokiem Mikołaja Kopernika i czterysta osiemdziesiątą rocznicą jego śmierci w dniach 20-21 kwietnia odwiedziliśmy Toruń - Miasto Piernika. Na wycieczce zorganizowanej przez „Fabrykę Podróży” zwiedziliśmy rynek Starego Miasta, Ratusz, zabytkowe kamienice, Dom Kopernika oraz Krzywą Wieżę. Największe wrażenie wywarła na nas wizyta w Muzeum Żywego Piernika, w którym – pod okiem Mistrza piernikarskiego i uczonej Wiedźmy Korzennej – poznaliśmy wszelkie rytuały związane z wypiekiem piernika. Własnoręcznie przygotowaliśmy ciasto, by później, przy użyciu drewnianych form, wypiec z niego toruńskie specjały. Odwiedziliśmy również Centrum Popularyzacji Kosmosu – Planetarium. W drodze powrotnej zwiedziliśmy również zamek krzyżacki w Golubiu Dobrzyniu.

Subcategories