Drogie Mamy!
Dziękujemy Wam za to, że jesteście wsparciem dla swoich dzieci i pokazujecie im świat z każdej perspektywy. Za to, że uczycie je bycia odważnym i walecznym, wolnym i otwartym na innych ludzi.
 
Z życzeniami wszystkiego co najlepsze społeczność Szkoły Podstawowej im Ziemi Lubelskiej w Radawcu Dużym
19 maja 2023r uczniowie kl. I – III wzięli udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim „Przyroda wokół nas” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. ks. Jana Twardowskiego w Zemborzycach Tereszyńskich.
kl. I
Ignacy Kapica - I miejsce
Nina Nowicka - II miejsce
Kl. II
Adrianna Skałecka – I miejsce
Katarzyna Mazurek
Kl. III
Natalia Karkocha – III miejsce
Kaja Pietrzak - wyróżnienie
GRATULUJEMY!
16 maja –Zerówiaczki „Sówki” ze swoimi rodzicami i wychowawczynią , w hołdzie pomordowanym w radawieckim lesie zapalili znicze.
W dniach 9 – 12 maja uczniowie z klas IV – VIII wzięli udział w Majowej Grze Terenowej. Jej tematem były okoliczności uchwalenia i treść Konstytucji 3 maja. Zabawę rozegraliśmy na terenach rekreacyjnych wokół szkoły. Różnorodne zadania rozwiązywane przez uczniów wymagały m.in. czytania tekstów źródłowych, słuchania utworów muzycznych, czytania mapy, pracy z reprodukcjami obrazów historycznych. Uczniowie wykonywali zadania na czas. W trakcie rywalizacji w klasie czwartej i w klasach V – VIII wyłoniliśmy dwa zwycięskie zespoły: Alan Jurak, Jakub Wadowski, Amelia Wilczek, Maria Pluzhnyk ( kl.IV) oraz Nel Wójcik, Klaudia Sirow, Małgorzata Kozłowska, Wanda Jarzyna (kl. VIII). Zabawa była przednia, a nasi uczniowie mieli okazję łączyć naukę z ruchem na świeżym powietrzu. Pomysł historycznej gry terenowej wpisał się w treści propagowane w projekcie Trzymaj Formę! realizowane w wybranych klasach.
Cieszy nas zaangażowanie wszystkich uczestników gry, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Subcategories