Rok 2024 został przez Sejm i Senat Rzeczpospolitej Polskiej uznany za Rok Wincentego Witosa. Upamiętniono w ten sposób  jego 150. rocznicę urodzin.
26 stycznia 2024 r. w  Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Motyczu odbyła się uroczystość ku czci patrona - wybitnego polityka, męża stanu, patrioty. Zaszczycili ją swoim  udziałem przedstawiciele Gminy Konopnica, dyrektorzy, uczniowie i nauczyciele okolicznych szkół. Stała się ona również okazją do przeprowadzenia konkursu historycznego - Wincenty Witos - chłopak ze wsi, społecznik i polityk, w którym uczestniczyli nasi przedstawiciele z klasy VII - Aleksander Bednarczyk, Jan Boguszewski i Adam Wojtaszko. Chłopcy wypadli wspaniale!  W zmaganiach konkursowych ustąpili jedynie gospodarzom i zajęli drugie miejsce.
Podczas dzisiejszej uroczystości wręczono także nagrody w konkursie plastycznym poświęconym patronom wszystkim szkół z naszej gminy - Mój patron - moja mała ojczyzna
Miło nam donieść, że jego laureatem został Jakub Wadowski z kl. V.
Serdecznie gratulujemy!
Dnia 23 stycznia w naszej szkole dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III wystąpiły w akademii z okazji Dnia Babci i Dziadka. Recytowały wiersze, tańczyły i śpiewały piosenki. Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt i nagradzali ich gromkimi brawami. Swoim najbliższym dzieci wręczyły własnoręcznie zrobione upominki. To był naprawdę wyjątkowy dzień, a szczęśliwe twarze babć i dziadków pokazały jak ważne są takie chwile. Dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za tak liczne przybycie. Dziękujemy również Radzie Rodziców za przygotowanie poczęstunku dla przybyłych gości.
18 stycznia 2024 roku w Szkole Podstawowej w Motyczu odbył się pierwszy etap „Turnieju o Puchar Wójta gminy Konopnica w piłce nożnej halowej dziewcząt z klas IV -VI”. W rozgrywkach wzięły udział cztery reprezentacje szkół z terenu gminy Konopnica. Dzięki świetnej grze w obronie dziewcząt z klasy szóstej oraz odważnej grze w ataku dziewcząt z klasy czwartej naszej drużynie udało się zdobyć pierwsze miejsce!
Na obecnym etapie rozgrywek miejsce drugie zajęły reprezentantki Szkoły Podstawowej ze Stasina, trzecie miejsce zajęła drużyna z Motycza, czwarte miejsce przypadło zawodniczkom z Zemborzyc Tereszyńskich.
Serdeczne gratulacje dla naszych dziewcząt. Przed nami jeszcze dwa etapy rozgrywek.
Skład reprezentacji naszej szkoły: Maja Żydek kl.VI, Zuzanna Kędziora kl. VI, Ania Stepień kl. VI, Oliwia Sito kl. VI, Iga Ludian kl. VI, Michalina Caboń kl. V, Oliwia Łakota kl. IV, Sandra Sieńko kl. IV, Lena Wójcik kl. IV.

Subcategories