W ramach realizacji Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego w klasie II zostały zorganizowane spotkania z rodzicami, podczas których uczniowie poznali specyfikę ich profesji. Zaproszeni goście opowiadali o zawodzie, który wykonują, przedstawiali narzędzia pracy itp. Dzięki tym spotkaniom uczniowie już wiedzą, że każdy zawód jest ważny i każdy należy szanować.
Dziękujemy serdecznie za pomoc w realizacji tematu „Zawód moich rodziców”, współpracę oraz zaangażowanie w życie naszej klasy: Pani Agnieszce Skowronek – Skałeckiej, Pani Małgorzacie Wardak, Panu Markowi Mazikowi, Pani Monice Kuś, Pani Justynie Mazurek oraz Pani Olenie Kovalenko
6 czerwca w świetlicy oddziałów przedszkolnych odbyło się wręczenie dyplomów za udział w II edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Europa i ja”.
Przez dwa miesiące przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach, mających na celu przybliżenie wiedzy na temat krajów znajdujących się w Europie. Wybranym przez nas państwem były Włochy. Projekt składał się z ośmiu zadań, co tydzień mieliśmy do wykonania jedno z nich. Dotyczyły one m.in. odnalezienia wybranego państwa oraz stolicy na mapie, poznania jego symboli narodowych, odnalezienia w zasobach internetowych słuchowiska, filmu, bajki, które nawiązują do wybranego kraju, poznania języka i stworzenia słowniczka obrazkowego, utworzenia prezentacji z miejscami, które warto zobaczyć a także poznania zwierząt tam żyjących oraz tradycyjnych potraw i zabaw dziecięcych.
Mamy nadzieję, że kiedyś w przyszłości nasi najmłodsi sami odwiedzą ten kraj i przekonają się jak wygląda w rzeczywistości.

1 czerwca w naszej szkole odbył się Szkolny Turniej Szachowy. Równiez w tym roku uczniowie zmierzyli się w dwóch kategoriach wiekowych klasy I-III i IV-VIII. Rozegrano kilka etapów oraz wyłoniono finalistów. Ostatecznie czołowe miejsca zajęli:
W kategorii klas I-III
I miejsce zajął uczeń – Jakub Paterak
II miejsce zajął uczeń – Wojciech Wadowski
III miejsce zajął uczeń – Mikołaj Wardak
W kategorii klas IV-VIII
I miejsce zajął uczeń – Mateusz Szaniawski
II miejsce zajął uczeń – Ireneusz Kapica
III miejsce zajął uczeń – Filip Łakota
Turniej szkolny jest jednocześnie eliminacjami do Gminnego Turnieju Szachowego, który odbędzie się 16 czerwca b.r. Gratulujemy i trzymamy kciuki za naszych reprezentantów.
W dn. 1 czerwca w naszej szkole obchodziliśmy jeden z najwspanialszych dni w roku - Dzień Dziecka. Spotkanie rozpoczęliśmy od spotkania w sali gimnastycznej, gdzie przedszkolaki i najmłodsi uczniowie zaprezentowali krótki program artystyczny dla swoich rodziców. Było to nawiązanie do Dnia Mamy, który w tym roku przypadł na czas egzaminu ósmoklasisty. Po uroczystości korzystaliśmy z atrakcji przygotowanych przez Radę Rodziców, nauczycieli i Dyrekcję. Najmłodsi najchętniej korzystali z dmuchańców, tatuaży i malowanych baloników, starsi zaangażowali się w turniej siatkówki, karaoke, gry w tenisa stołowego i piłkarzyki. W tym dniu odbył się również szkolny etap gminnego turnieju szachowego oraz podsumowanie projektu Wybory w Mieście M - uczymy się lokalnej partycypacji.
Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie dmuchańców i poczęstunku, Ochotniczej Straży Pożarnej w Radawcu Dużym za zorganizowanie pokazu oraz Dyrekcji szkoły za nagrody w rozgrywanych turniejach.

Subcategories