We piątek 16 czerwca 2023 r. w naszej szkole rozegrany został Gminny Turniej Szachowy pod patronatem Wójta Gminy Konopnica Pana Mirosława Żydka. Turniej skierowany był do uczniów szkół podstawowych w naszej gminie.
Celem zawodów była popularyzacja szachów wśród dzieci oraz wyłonienie indywidualnych mistrzów gminy Konopnica w kategorii I-III oraz IV - VIII.
Ta niezwykle pasjonująca, wymagająca logicznego myślenia gra planszowa, której współczesne zasady ukształtowały się jeszcze w średniowieczu, przyciąga coraz to młodszych graczy. Najmłodsi uczestnicy tegorocznego turnieju to uczniowie klasy I. Podczas rozgrywania partii szachowych na twarzach dzieci widać było radość, pozytywne emocje oraz koncentrację uwagi.
Oto wyniki w poszczególnych kategoriach:
klasy I-III:
1 miejsce Maciej Mirosław - Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Motyczu
2 miejsce – Szymon Gano - Szkoła Podstawowa w Stasinie
3 miejsce – Wojciech Wadowski - Szkoła Podstawowa im. Ziemi Lubelskiej w Radawcu Dużym
Klasy IV-VIII
1 miejsce Krzysztof Jajuga - Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Motyczu
2 miejsce – Gabriel Gołek – Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Motyczu
3 miejsce – Filip Mitura - Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Konopnicy
Zwycięzcy turnieju otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Do zobaczenia w przyszłym roku!
Uczniowie klas trzecich już nigdy nie będą mieli koszmarów. 12 czerwca w naszej szkole odbyły się warsztaty artystyczne, na których uczniowie klas trzecich mieli możliwość wykazania się swoimi zdolnościami manualnymi wykonując łapacze snów. Nawet Pani Dyrektor nas odwiedziła i z chęcią wzięła się do pracy. Zobaczcie jakie cuda powstały…
W ramach realizacji projektu eTwinning „Discover my region” nasza szkoła podjęła współpracę z placówkami z Hiszpanii, Turcji, Słowacji i Gruzji. Jednym z zadań, jakie musieliśmy wykonać, było przygotowanie logo projektu. Efekty pracy naszych uczniów bardzo spodobały się naszym partnerom, ponieważ czwartoklasiści przygotowali je własnoręcznie. Udało nam się również spotkać za pośrednictwem ZOOMa z naszymi kolegami i koleżankami z innych krajów. Przygotowaliśmy także film, który miał umożliwić partnerskim szkołom obejrzenie naszej placówki. Kolejne zadania projektowe dopiero we wrześniu...
12 czerwca w szkole podstawowej w Zemborzycach Tereszyńskich odbył się  Turniej Piłki Nożnej dziewcząt i chłopców z klas 7-8. W rozgrywkach udział wzięły reprezentacje z sześciu szkół podstawowych z terenu gminy Konopnica. Zawody zostały rozegrane na boisku typu ”Orlik” i przebiegły w atmosferze fair- play, przy ogromnym zaangażowaniu wszystkich zawodników i zawodniczek. Turniej  zakończył się dla naszej reprezentacji ogromnym sukcesem, gdyż obie nasze drużyny uplasowały się w czołówce rozgrywek - dziewczęta wywalczyły II miejsce, natomiast chłopcy zostali zwycięzcami całego turnieju!
Jesteśmy niezwykle dumni, gratulujemy i życzymy sukcesu w kolejnych turniejach piłkarskich!
Skład drużyny dziewcząt: Nel Wójcik, Zuza Urban, Lekna Łazuka, Amelka Olczyk, Weronika Górzyńska (bramkarka), Maja Żydek (bramkarka), Zuzka Kędziora, Klaudia Sirow.
Skład drużyny chłopców: Kacper Siedliski (bramkarz), Kacper Rakowski (bramkarz), Wiktor Łazuka, Dawid Kliczka, Szymon Księżniak, Szymon Karkocha,  Kacper Żelazo, Łukasz Urban, Jakub Skamrot
2 czerwca klasy V i VI wzięły udział w nocowaniu w szkole. Tradycyjnie wydarzeniu temu towarzyszyło szereg atrakcji: gry i zabawy towarzyskie, rozgrywki sportowe w dwa ognie, badmintona, piłkę ręczną i nożną, oglądanie seansów filmowych. Ze względu na niesprzyjającą pogodę planowany piknik na terenach rekreacyjnych szkoły zamieniony został na wspólną kolację, na którą dzieci i rodzice przygotowali zdrowe przekąski i koktajle z użyciem warzyw i owoców. Uczniowie zrealizowali w ten sposób jeden z punktów akcji „Trzymaj Formę”. Zabawa trwała do późnych godzin, a zmęczone dzieciaki twardo zasnęły na własnoręcznie wymoszczonych posłaniach.

Subcategories