Gminny przegląd grup kolędniczych w Szkole Podstawowe im. Wincentego Pola w Motyczu Herody 2024 stał się ponownie okazją do spotkania uczniów i nauczycieli szkół w naszej gminie. Odbyło się ono w ciepłej atmosferze i pięknej, świątecznej scenerii. Nasi uczniowie zaprezentowali się wspaniale. Gratulujemy wszystkim uczestnikom pięknych występów! Dziękujemy Panu Dyrektorowi Mariuszowi Tomczykowi, organizatorom i całej społeczności szkolnej za serdeczne przyjęcie, doznania artystyczne i moc wrażeń!
Od lat czas wspólnego kolędowania i gromadzenia się wokół szopki w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Radawcu Dużym wzbogacany jest przeżyciami religijnymi związanymi z prezentacją misterium bożonarodzeniowego. 7 stycznia 2024r. uczniowie naszej szkoły zaprezentowali wiernym parafii jasełka pt. „Blask nad Judeą!”. Efektowne kostiumy i elementy scenografii współgrały z pięknym wnętrzem świątyni. Przedstawienie zgromadziło rzeszę widzów, dostarczyło wielu wzruszeń, ale przede wszystkim pozwoliło przeżyć i lepiej zrozumieć ważne prawdy biblijne. Dziękujemy: Ks. Proboszczowi Stanisławowi Papierzowi za gościnność i życzliwość, Rodzicom za zaangażowanie i przygotowanie dzieci do występu, Paniom Monice Sito, Beacie Jaroszewskiej oraz Panom Krzysztofowi Nowakowi i Jackowi Mrozowi za pomoc w obsłudze technicznej przedstawienia. Gratulujemy aktorom. Niesamowite doznania i wrażenia!
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ziemi Lubelskiej w Radawcu Dużym, jak co roku, z okazji Świąt Bożego Narodzenia zaprezentowali jasełka. Tegoroczne przedstawienie przygotowane przez Panią Renatę Jarską, Panią Agnieszkę Łabędzką i Panią Annę Plewik nosiło tytuł „Blask nad Judeą!”.
Jego treść opowiadała o poszukiwaniu przez Maryję i Józefa miejsca dla przyjścia na świat Syna Bożego, o narodzeniu Jezusa i hołdzie złożonym Mu przez odwiedzających go aniołów, pasterzy i królów. Chór zaśpiewał przepiękne współczesne pastorałki, tworząc wyjątkowy nastrój jasełek.
 Tym razem przedstawienie zostało zaprezentowane w dwóch odsłonach. Pierwszy raz dzieci wystąpiły 19 grudnia przed zaproszonymi gośćmi: Przewodniczącą Rady Gminy Konopnica Panią Ewą Żydek, Radnymi Gminy Konopnica: Panią Moniką Durlak, Panem Tomaszem Brodziakiem, Panem Krzysztofem Żydkiem, Proboszczem naszej parafii Ks. Stanisławem Papierzem oraz przed rodzicami i pracownikami naszej szkoły.
Następnego dnia jasełka mogła obejrzeć  cała społeczność szkolna podczas wspólnej Wigilii.
Tego dnia uroczystość uświetnił występ klasy II, podczas którego uczniowie zaśpiewali kolędy przy akompaniamencie gitary i dzwonków. Zostały też rozdane nagrody w  Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych, w ogólnopolskim konkursie plastycznym “Ten magiczny czas…” zorganizowanym przez Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu,  w Wojewódzkim Konkursie Świątecznym „Najpiękniejsza Bombka Choinkowa” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Lublinie oraz w Mikołajkowym Konkursie Skoku Wzwyż.
Po odczytaniu fragmentu Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Jezusa i modlitwie uczniowie oraz pracownicy szkoły złożyli sobie świąteczne życzenia i podzielili się opłatkiem.
Spotkanie wprowadziło nas w świąteczny nastrój związany z tajemnicą Bożego Narodzenia.
Dziękujemy uczniom, rodzicom, wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za pomoc w przygotowaniu tego przedsięwzięcia.

Subcategories