Duma   rozpiera Szkolną Rodzinę Pierwszaków -Nasze Bliźniaczki odebrały nagrody za udział w konkursie ,,Razem dbajmy o czyste powietrze" zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski w Lublinie.
Antoś zajął III miejsce a Ola otrzymała wyróżnienie. GRATULACJE!!!!
W ubiegłym tygodniu w Naszej Szkole odbył sie dodatkowy, wrześniowy egzamin na kartę rowerową. Uczniowie, którzy w czerwcu lub w latach ubiegłych, z różnych powodów nie uzyskali "prawa jazdy" mieli możliwość ponownego przystąpienia do egzaminu. Po zaliczeniu części teoretycznej (test) na pobliskim obiekcie sportowym odbyło się praktyczne sprawdzenie umiejętności kandydatów na młodych "kierowców". 

 

Dnia 29 września b.r. naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja. Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia. Po usłyszeniu sygnału alarmowego nauczyciele wraz z uczniami przedostali się drogami ewakuacyjnymi do punktu zbiórki, którym jest szkolny parking. Na parkingu nauczyciele złożyli meldunek prowadzącej ćwiczenia - p. mgr Monice Sito, gdzie okazało się, że wszyscy bezpiecznie opuścili szkołę. W akcji brali udział: nauczyciele, uczniowie oraz pracownicy administracji i obsługi.
W dniu 28 września 2023r. klasa II uczestniczyła w lekcji edukacyjnej w zajezdni trolejbusowej przy ulicy Grygowej w Lublinie w ramach przedsięwzięcia pn. "Promocja i edukacja w zakresie transportu zeroemisyjnego w celu ograniczenia emisji liniowej w komunikacji miejskiej w Lublinie". Uczniowie zostali oprowadzeni po nowo wybudowanej zajezdni z halą obsługowo – naprawczą, myjnią, lakiernią oraz zobaczyli urządzenia do ładowania autobusów elektrycznych. Zapoznali się z zaletami korzystania z komunikacji miejskiej oraz podnieśli swoją świadomość w zakresie wyboru środków zeroemisyjnych w celu ograniczenia emisji liniowej i ochrony środowiska naturalnego. Panie prowadzące przekonywały najmłodszych, że podróżowanie autobusem może być nie tylko tańsze i bardziej ekologiczne, ale również komfortowe i przyjemne.
Największą radość sprawił uczniom przejazd najstarszym autobusem typu Jelcz, potocznie zwanym „ogórek” oraz drifting najnowocześniejszym autobusem prowadzonym przez najlepszego kierowcę w Lublinie. Każdy z uczestników otrzymał drobny upominek.
Bardzo dziękujemy Panu Rafałowi Kapicy za organizację warsztatów dla uczniów klasy II.

Miło nam poinformować, że Nasza Szkoła została oficjalnie zakwalifikowana do Programu Innowacyjna Szkoła Google!

Czym jest Innowacyjna Szkoła Google?

Założeniem Programu jest zapewnienie placówkom oświatowym kompleksowych rozwiązań wspierających rozwój edukacji z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi cyfrowych w zakresie obejmującym m.in.:

  • konfigurację, wsparcie techniczne i metodyczne dla bezpłatnej platformy Google Workspace for Education
  • przeszkolenie kadry dydaktycznej, zespołu IT oraz kadry zarządzającej w obszarze wykorzystania nowych technologii w szkole
  • przygotowanie do certyfikacji oraz vouchery na egzaminy dla  Google Edukatorów
  • dostęp do najlepszych, certyfikowanych nauczycieli Google w Polsce (GEG Poland) oraz ich wsparcia

Kopia pliku GoCloud.pl Odznaka Innowacyjna Szkoła Google

Subcategories