×

Error

Empty input file `//cache/preview/ebab945b6212770dd9b2ad5241a45842.JPG' @ error/jpeg.c/JPEGErrorHandler/322
Kilkanaścioro uczniów z trzech szkół podstawowych naszej gminy: Szkoły Podstawowej im. Ziemi Lubelskiej w Radawcu Dużym, Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Konopnicy oraz Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Motyczu tworzący gminny Lego Team Konopnica, po raz kolejny wzięło udział w turnieju FIRST Lego League w Kraśniku - największym takim turniej robotyki w Polsce!
Nasi młodzi inżynierowie od kilku miesięcy budowali i programowali autonomicznego robota zdolnego wykonywać misje w przestrzeni miejskiej zgodnie z tegoroczną tematyką turnieju "City Shaper". Turniej składał się z czterech ocenianych elementów: tzw. robot games czyli czasu kiedy roboty rywalizowały ze sobą wykonując określone zadania, pracy grupowej i oceny konstrukcji robota. Ocenie podlegał również projekt badawczy, czyli pomysł na rozwiązanie jakiegoś problemu. Lego Team Konopnica zajął się problemem dotyczącym komunikacji publicznej. Reprezentacja gminy w składzie z uczniami naszej szkoły: Adamem Chotkowskim, Markiem Bednarczykiem, Dawidem Jareckim, Pawłem Podleśnym, Damianem Siedliskim oraz Jakubem Węgorkiem zajęła III miejsce w kategorii "Research Project"– Gratulujemy!
Drużynę i jej pracę jak zawsze wspierali: Wójt Gminy Konopnica Pan Mirosław Żydek, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Radawcu Dużym Pani Hanna Szymańska oraz rodzice uczniów  – dziękujemy!
16 dnia każdego miesiąca jedna z klas udaje się do lasu radawieckiego, gdzie znajduje się mogiła z okresu II wojny światowej. W ostatnim tygodniu przed feriami zimowymi wybrali się tam uczniowie kl. VIB z wychowawczynią.  W zadumie i refleksyjnym skupieniu zapalili znicze,  wspominali wydarzenia, które stanowią ważną część naszej wspólnej historii.  Uczniowie uświadomili sobie, do czego może doprowadzić pogarda wobec drugiego człowieka i brak szacunku dla ludzkiego życia. Odwiedzanie mogiły jest dla uczniów żywą lekcją historii, uczy szacunku do tradycji i umiłowania patriotyzmu.
6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego uczniowie naszej szkoły  wystąpili z inscenizacją  jasełek pt. „Światłość w ciemności świeci” w kościele p. w. MB Nieustającej Pomocy w Radawcu Dużym. Razem z wiernymi adorowali Małego Jezusa w radosnym kolędowaniu. Uroczysta Msza Święta i jasełka  przygotowane przez dzieci pod kierunkiem pań: Anny Plewik, Renaty Jarskiej, Anny Pencuły i Agnieszki Łabędzkiej pozwoliły rozważać tajemnicę wcielenia Syna Bożego. Zgromadzeni  w świątyni  po raz kolejny mogli przeżyć historię świętej Rodziny,  którą odwiedzili prości pastuszkowie, Trzej Królowie oraz dzieci. Została ona opowiedziana przez św. Franciszka z Asyżu. Na scenie pojawiły się  również zwierzęta: owieczki, wół, kozioł, osioł, baran, a nawet wielbłąd. Chór Aniołów i małych Aniołków z oddziałów 5 i 6- latków z ogromnym entuzjazmem zaśpiewał współczesne pastorałki, tworząc niesamowity nastrój jasełek. Gratulujemy naszym małym aktorom, którzy swoją fantastyczną grą  bawili i wzruszali widzów,  przekazując w ten sposób głębokie prawdy biblijne dotyczące Narodzenia Syna Bożego. Po raz kolejny dziękujemy rodzicom, którzy pomogli nam przygotować występ uczniów -  uszyli stroje, udostępnili rekwizyty, uczestniczyli w wykonaniu dekoracji oraz  przebierali  dzieci do przedstawienia. Jesteśmy wdzięczni ks. Proboszczowi Stanisławowi  Papierzowi  za gościnność i możliwość wspólnego kolędowania z wiernymi naszej parafii. Dziękujemy pani Dyrektor Hannie Szymańskiej, pani Monice Sito i panu Krzysztofowi Nowakowi za pomoc i obsługę techniczną uroczystości. Słowa szczególnej wdzięczności kierujemy do pana Ryszarda Haniewicza za okazaną życzliwość i doskonałe zdjęcia.
A jak pięknie wyglądały dzieci możemy obejrzeć na fotorelacji.
 
 
 

• Wychodząc z domu ubierz się ciepło. Załóż kurtkę, czapkę, szalik i rękawiczki. Pamiętaj o odblaskach będziesz lepiej widoczny na drodze.
• Na łyżwach jeździ tylko na lodowisku. Wchodzenie na zamarznięte rzeki czy stawy jest bardzo niebezpieczne.
• Na sankach zjeżdżaj z górki położonej z dala od jezdni i samochodów. Pamiętaj, że przywiązywanie sanek do samochodu jest zabronione.
• Uważaj by w trakcie zabawy śnieżkami nie wyrządzić komuś krzywdy. Kulki ze zlodowaciałego lodu i kamieni są zabronione.
• Nie przechodź pod zwisającymi z dachu soplami, ani ich nie strącaj.
• Na wycieczkę zabierz naładowany telefon komórkowy, w razie wypadku wezwij pomoc.
• Kiedy jesteś sam w domu, nie otwieraj drzwi nieznajomym. Nie nawiązuj kontaktu z obcymi, nie podawaj swojego adresu zamieszkania.
• Zachowaj zasady bezpieczeństwa w sieci. Nigdy nie wiesz kto siedzi po drugiej stronie.
• Nie baw się zapałkami. Włączanie kuchenki gazowej czy rozpalanie w piecu pozostaw dorosłym.
• Gdy zobaczysz leżącą na mrozie osobę zadzwoń pod numer 112.