szkola
Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Ziemi Lubelskiej w Radawcu Dużym zaprasza wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20, które odbędzie się 2 września 2019 roku.
  • godzina 8.00 - Msza Św. w kościele pw. M.B. Nieustającej Pomocy w Radawcu Dużym.
  • około godziny 9.00 - spotkanie w Szkole Podstawowej im. Ziemi Lubelskiej w Radawcu Dużym.

Minął kolejny rok szkolny,
nadszedł czas wypoczynku i radości
Wszystkim Uczniom i ich Rodzicom
życzymy słonecznych i bezpiecznych wakacji,
pełnych niezapomnianych wrażeń,
mnóstwa przygód i dobrego humoru.

bezpieczne wakacje1

19 czerwca nadszedł długo wyczekiwany przez uczniów dzień - zakończenie roku szkolnego. Uroczystość rozpoczęta została mszą św. w kościele parafialnym w Radawcu Dużym. Następnie w sali gimnastycznej zgromadziła się cała społeczność szkolna: uczniowie, nauczyciele i rodzice, a Dyrektor szkoły Hanna Szymańska przywitała zebranych. Swoją obecnością uroczystość uświetnili Wójt Gminy Konopnica - Pan Mirosław Żydek oraz jego Zastępca - Pani Anna Olszak. Spotkanie rozpoczęło się od ślubowania absolwentów Szkoły Podstawowej im.Ziemi Lubelskiej w Radawcu Dużym oraz przekazania sztandaru uczniom klasy siódmej. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Konopnica, który nagrodził uczniów klasy ósmej i pogratulował ich rodzicom. Zakończenie roku szkolnego stało się również okazją do podsumowania Projektu "Rozwijamy Skrzydła". Uczniowie przygotowani przez p. Annę Woźniak i p. Annę Stręciwilk zaprezentowali baśń, w której pojawiły się nawiązania do realizowanych w ramach projektu zajęć. Następnie Dyrektor szkoły Hanna Szymańska wręczyła nagrody uczniom, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce, odnieśli sukcesy w konkursach lub mieli 100% frekwencję. Nagrodę otrzymała również uczennica kl. Vb, Natalia Żydek - uzyskała najwyższą średnią ocen w szkole. Dyplomy absolwenta odebrali ósmoklasiści, którym Dyrekcja pogratulowała wysokich wyników uzyskanych na egzaminie OKE. Dyrekcja podziękowała również Rodzicom, którzy aktywnie wspierali działania szkoły. Ostatnim elementem uroczystości było pożegnanie przez nauczycieli i przedstawicieli rodziców p. Joanny Kurnickiej i podziękowanie jej za pracę w SP w Radawcu Dużym. Następnie uczniowie po raz ostatni w tym roku szkolnym weszli do klas, by odebrać upragnione świadectwa. Życzymy wszystkim bezpiecznego i udanego wakacyjnego wypoczynku!
Do zobaczenia we wrześniu!!!
15 czerwca klasa ósma pożegnała się z naszą szkołą i z jej pracownikami. Tego dnia odbył się Bal Ósmoklasisty, podczas którego wyświetlona została prezentacja przygotowana przez uczniów. To oni, począwszy od najmłodszych lat, aż po dzień dzisiejszy, byli jej bohaterami. Wszyscy- nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice i zaproszeni goście mogli wspominać pobyt ósmoklasistów w szkole, ich osiągnięcia oraz wycieczki i imprezy szkolne, w których uczestniczyli. Pożegnanie ze szkołą i wychowawczynią było bardzo wzruszające. Punktem kulminacyjnym uroczystości był wspaniały polonez w wykonaniu uczniów. W pięknie udekorowanej sali wszyscy bawili się do późna. Dziękujemy rodzicom za pomoc w jej dekorowaniu - wspólne starania przyniosły wspaniały efekt. Dziękujemy uczniom klasy ósmej za wspólne lata!