19 czerwca nadszedł długo wyczekiwany przez uczniów dzień - zakończenie roku szkolnego. Uroczystość rozpoczęta została mszą św. w kościele parafialnym w Radawcu Dużym. Następnie w sali gimnastycznej zgromadziła się cała społeczność szkolna: uczniowie, nauczyciele i rodzice, a Dyrektor szkoły Hanna Szymańska przywitała zebranych. Swoją obecnością uroczystość uświetnili Wójt Gminy Konopnica - Pan Mirosław Żydek oraz jego Zastępca - Pani Anna Olszak. Spotkanie rozpoczęło się od ślubowania absolwentów Szkoły Podstawowej im.Ziemi Lubelskiej w Radawcu Dużym oraz przekazania sztandaru uczniom klasy siódmej. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Konopnica, który nagrodził uczniów klasy ósmej i pogratulował ich rodzicom. Zakończenie roku szkolnego stało się również okazją do podsumowania Projektu "Rozwijamy Skrzydła". Uczniowie przygotowani przez p. Annę Woźniak i p. Annę Stręciwilk zaprezentowali baśń, w której pojawiły się nawiązania do realizowanych w ramach projektu zajęć. Następnie Dyrektor szkoły Hanna Szymańska wręczyła nagrody uczniom, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce, odnieśli sukcesy w konkursach lub mieli 100% frekwencję. Nagrodę otrzymała również uczennica kl. Vb, Natalia Żydek - uzyskała najwyższą średnią ocen w szkole. Dyplomy absolwenta odebrali ósmoklasiści, którym Dyrekcja pogratulowała wysokich wyników uzyskanych na egzaminie OKE. Dyrekcja podziękowała również Rodzicom, którzy aktywnie wspierali działania szkoły. Ostatnim elementem uroczystości było pożegnanie przez nauczycieli i przedstawicieli rodziców p. Joanny Kurnickiej i podziękowanie jej za pracę w SP w Radawcu Dużym. Następnie uczniowie po raz ostatni w tym roku szkolnym weszli do klas, by odebrać upragnione świadectwa. Życzymy wszystkim bezpiecznego i udanego wakacyjnego wypoczynku!
Do zobaczenia we wrześniu!!!

Minął kolejny rok szkolny,
nadszedł czas wypoczynku i radości
Wszystkim Uczniom i ich Rodzicom
życzymy słonecznych i bezpiecznych wakacji,
pełnych niezapomnianych wrażeń,
mnóstwa przygód i dobrego humoru.

bezpieczne wakacje1

17 czerwca 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Ziemi Lubelskie w Radawcu Dużym odbył się gminny turniej szachowy dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Konopnica. Uczniowie ze szkół: Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Zemborzycach Tereszyńskich, Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Radawczyku Drugim oraz gospodarza – Szkoły Podstawowej im. Ziemi Lubelskiej w Radawcu Dużym zmierzyli się w dwóch kategoriach wiekowych.
W kategorii klas IV-V
I miejsce zajął uczeń – Alan Wójcik
II miejsce zajął uczeń – Bartłomiej Młynarczyk
III miejsce zajął uczeń – Mateusz Frąk
W kategorii klas VI-VIII
I miejsce zajął uczeń – Ksawery Birski
II miejsce zajął uczeń – Paweł Kozak
III miejsce zajął uczeń – Paweł Kowalski
Wręczenia pucharów, nagród rzeczowych dla najlepszych oraz pamiątkowych dyplomów dla wszystkich uczestników dokonała Pani Dyrektor Szkoły Hanna Szymańska wraz koordynatorem turnieju Krzysztofem Nowakiem. Każdy z uczestników skorzystał również z poczęstunku przygotowanego przez organizatorów.
Serdecznie dziękujemy i gratulujemy uczestnikom turnieju i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnym roku.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Ziemi Lubelskiej w Radawcu Dużym zaprasza wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019, które w dniu 19 czerwca 2019 r. poprzedzone zostanie o godzinie 8.00 Mszą Świętą w kościele pw. M.B. Nieustającej Pomocy w Radawcu Dużym, a następnie wspólnie przejdziemy do budynku szkoły gdzie około godziny 9.00 rozpocznie się uroczystość szkolna. 


W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy IV realizowali na zajęciach technicznych program wychowania komunikacyjnego. Na początku czerwca  ci którzy ukończyli 10 lat przystąpili do egzaminu teoretycznego na kartę rowerową. Część z nich zaliczyła test i w ostatnim tygodniu na przygotowanym do tego celu placu manewrowym odbył się egzamin praktyczny. Zdecydowana większość z nich zdała część praktyczną i oczekują na wydanie dokumentu uprawniającego do poruszania się po drogach publicznych. Serdecznie gratulujemy i życzymy "szerokiej drogi"!