21 września 2018 r. w ramach spotkania integracyjnego uczniowie klasy IV i V b wraz z rodzicami i wychowawczyniami – p. Wioletą Żydek i p. Anną Woźniak zorganizowali ognisko klasowe. Pogoda nadzwyczaj nam sprzyjała. Rodzice rozpalili ognisko i przystąpiliśmy do pieczenia kiełbasek, pianek i ziemniaków. Następnie przyszedł czas na zawody sportowe - graliśmy w dwa ognie i w piłkę nożną. Bawiliśmy się świetnie, a w międzyczasie rodzice częstowali nas różnymi przysmakami. To było wyjątkowe spotkanie, dzięki któremu mogliśmy się nieco lepiej poznać i spędzić ze sobą czas milej, niż w sali lekcyjnej. Oczywiście spotkanie nie byłoby tak udane, gdyby nie wsparcie rodziców, którzy pomogli nam w przygotowaniach, sprzątaniu i towarzyszyli nam aż do zagaszenia ogniska. Bardzo Państwu dziękujemy! Dziękujemy również p. Jackowi Mrozowi, który już od rana gromadził dla nas drzewo. Pierwsze wspólne spotkanie uważamy za bardzo udane i ... niebawem pomyślimy o kolejnym!
W dniu 17 września dzieci z najmłodszej grupy oddziału przedszkolnego uczestniczyły w sprzątaniu najbliższego terenu wokół szkoły. Po zajęciach związanych z ekologią, dzieci z wielkim zaangażowaniem poszukiwały śmieci oraz wrzucały je do worka. Największą atrakcją było zakładanie rękawiczek, nieco za dużych na tak małe, ale jakże sprytne rączki. To był naprawdę udany dzień, po trudach sprzątania przedszkolaki aktywnie odpoczywały na placu zabaw.
21 września w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja. Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia. Około godziny 11.00 po usłyszeniu sygnału alarmowego nauczyciele wraz z uczniami przedostali się drogami ewakuacyjnymi do punktu zbiórki, którym jest parking szkolny. Nauczyciele złożyli meldunek prowadzącej ewakuację - Pani Dyrektor, gdzie okazało się, że wszyscy bezpiecznie opuścili szkołę. Ewakuacja przebiegała sprawnie i bez paniki.
Rozpoczęły się zajęcia pozalekcyjne w ramach projektu „Rozwijamy skrzydła” w roku szkolnym 2018/2019. W ramach projektu realizowane są zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze m.in. z matematyki, j. angielskiego; terapeutyczne jak Terapia dysleksji „Ortograffiti”, czy Biblioterapia. Ponadto propozycja arteterapii rozwijającej kreatywność i indywidualizm obejmuje muzykoterapię, plastykoterapię czy teatroterapię. Przewidziano  także koła zainteresowań: przyrodnicze, chemiczne oraz biologiczne. Całość dopełnia opieka logopedyczna oraz możliwość gimnastyki korekcyjno–kompensacyjnej. Wprowadzono róznież język hiszpański. Atmosferę tworzą również pasje, które tutaj realizowane są poprzez świetną zabawę.
Oferta z zakresu robotyki dostarcza uczestnikom wiele radości i satysfakcji (Programowanie LEGO WeDo czy Programowanie LEGO Mindstorms). Projekt ,,Rozwinąć Skrzydła” to oprócz zajęć edukacyjnych również dodatkowe nowoczesne wyposażenie szkoły: nowa pracownia komputerowa, tablice interaktywne, tablety do nauki i języków obcych, wzbogacenie pracowni biologicznej, chemicznej i fizycznej, zakup Lego i innych pomocy dydaktycznych.
 
Zajęcia z mikroskopami
Zajęcia robotyki
Zajęcia robotyki WeDo
logo britannica
Dobra znajomość języka angielskiego jest w dzisiejszych czasach wręcz niezbędna. W tym roku udało się zorganizować dla wszystkich chętnych dodatkowe zajęcia z języka angielskiego, które będą prowadzone na TERENIE NASZEJ SZKOŁY przez szkołę językową BRITANNICA.
Zajęcia ruszają od października. Grupy są aktualnie w trakcie tworzenia. Od naszych maluszków do klasy 8. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt ze szkołą językową pod numerami 501 936 105 lub 81 561 80 88.
Terminy zajęć dla poszczególnych grup wiekowych będą ustalone z rodzicami. Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu po 60 min.
Koszt miesięczny to 150 zł - przewidziane są zniżki dla rodzeństwa.
Zapraszamy :)
Drogi rodzicu - podziel się tą informacją z innymi rodzicami z klasy Twojego dziecka