Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Ziemi Lubelskiej w Radawcu Dużym zaprasza wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018, które rozpocznie się w dniu 22 czerwca 2018r. o godzinie 8.00 Mszą Świętą w kościele pw. M.B. Nieustającej Pomocy w Radawcu Dużym, następnie wspólnie przejdziemy do budynku szkoły. 
Świetlica w tym dniu czynna zgodnie z harmonogramem pracy świetlicy.
(Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie pozostania w świetlicy w celu zabezpieczenia posiłku).

Dnia 25 maja 2018 roku odbyła się uroczysta Akademiaz okazji Dnia Matki i Ojca. Kto jest dla nas cenniejszy ponad naszych Rodziców? Nie ma takiego skarbu na świecie, który mógłby zastąpić Mamę i Tatę. Dzieci pod kierunkiem nauczycielek "trenowały" swe role przez kilka tygodni. Przedsięwzięcie było duże. Maluchy z oddziałów przedszkolnych zaprezentowały swoim rodzicom piękne wiersze, inscenizacje, piosenki oraz układy taneczne. Uczniowie z klasy II tanecznym krokiem rozpoczęli drugą część spotkania, w której wystąpili laureaci szkolnego konkursu ,,Mam talent”. Uczniowie z klas I-III i IV-VII prezentowali swoje niezwykłe umiejętności. Mimo lekkiej tremy wszyscy wykonawcy spisali się świetnie przed liczną publicznością, wykazując nieprzeciętne talenty. Spotkanie uwieńczone było słodkim poczęstunkiem. To właśnie Mamie oraz Tacie należą się największe podziękowania za życie, za troskę, za poświęcenie, za każdy dzień. To dla nich ten dziecięcy trud. Każdy jak umie w tym dniu dziękuje swoim Rodzicom.
Drodzy Rodzice,
Wzrastamy codziennie w sile i mądrości!
Ty Droga Mamo, nie szczędzisz miłości.
Przy tobie Tato, czuję się bezpiecznie.
Moje życie z Wami, płynie wprost bajecznie.
Niech szczęście i miłość będą zawsze z Wami.
My Wasze dzieci bardzo Was kochamy!
 
W dniu 14 czerwca 2018r. o godzinie 18.00 w sali gimnastycznej odbędzie się zebranie rodziców dzieci rozpoczynających uczęszczanie do oddziałów przedszkolnych w roku szkolnym 2018/2019.
Temat zebrania: organizacja pracy oddziałów, podręczniki i wyprawki.
29 maja 2018 r. uczniowie klas pierwszej, drugiej i trzeciej z wychowawczyniami wzięli udział w wycieczce do Lublina zorganizowanej w ramach realizacji projektu „Razem odkryjmy świat programowania”. W czasie wyjazdu zwiedziliśmy Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz zapoznaliśmy się z jego historią. Wspólnie uczestniczyliśmy w wykładzie o wodzie poprowadzonym przez pana dr Andrzeja Zykubka. Następnie odwiedziliśmy Ogród Botaniczny, dobre miejsce na relaks po nauce. Rozpoznawanie i nazywanie roślin, przejście „ścieżką zmysłów”, wspinanie się pod górkę, odpoczynek nad wodą i wreszcie chwila na lody. Zadowoleni i pełni nowych doświadczeń wróciliśmy do szkoły.