Tradycyjnie, w październikowy wieczór, uczniowie naszej szkoły zebrali się pod opieką nauczycieli, aby obejrzeć seans filmowy w plenerze. Tym razem był to poruszający i pouczający film pt. „Cudowny chłopak”. Mimo chłodnego wieczoru widzowie opatuleni w ciepłe koce i rozgrzani gorącymi napojami, które przygotowała dla nas w szkolnej kuchni pani Aneta Urban, świetni się bawili.
Zapraszamy na przyszłoroczną edycję naszej imprezy!
Rodzice uczniów kl. III zorganizowali niesamowite atrakcje z okazji Dnia Chłopaka. 30 września 2021r. dzieci uczestniczyły we wspaniałej zabawie na trampolinach poziomych i w Mini Parku Linowym.
Dzieci bardzo aktywnie spędziły czas. Zabawy odbywały się pod okiem wykwalifikowanego instruktora, który na początku omówił zasady bezpieczeństwa i techniki wykonywania podstawowych akrobacji. Dużą atrakcją był Park Linowy ze ściankami wspinaczkowymi.
Po zakończeniu niestandardowej lekcji wychowania fizycznego wszyscy zjedli wyśmienita pizzę.
W dniu 23 września uczniowie klasy drugiej oraz trzeciej wyjechali na wycieczkę do Słowiańskiego Grodu w Wólce Bieleckiej. Wyjazd oraz cały program został zrealizowany dzięki środkom z programu profilaktycznego Gminy Konopnica. Dzieci mogły skorzystać z wielu atrakcji takich jak zwiedzanie obiektów obronnych i kultowych w grodzie, nauczyć się celnie strzelać z łuku i ogromnej procy, a także zatańczyć słowiański taniec na powitanie oraz taniec konika. Ciekawym pomysłem było zorganizowanie dyskoteki słowiańskiej z nagrodami - to było istne szaleństwo! Na uspokojenie, przemiła obsługa grodu, Grododziad i Grodobaba zaproponowali pokaz uzbrojenia i warsztaty pisania gęsim piórem. Bardzo dziękujemy Panu przewodnikowi za ciekawe opowieści o dawnych dziejach naszego kraju.
Żywa lekcja historii w połączeniu z tańcami, warsztatami i przepysznym, zdrowym obiadem oraz regionalnym specjałem na deser - „chwaściokami”, zapiszą się na długo w naszej pamięci. Dzieci już planują kolejną wizytę w tym magicznym miejscu!
W dniu 22 września 2021r. klasy VI-VIII wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę edukacyjną związaną z okresem II wojny światowej.
Pierwszym punktem wyprawy było Muzeum Więzienia Pawiak. Uczniowie poznali historię tego niezwykłego miejsca, z największą uwagą zwiedzali cele więzienne i wystawy. W sali reliktów i grypsów wysłuchali oryginalnych nagrań fragmentów grypsów opowiadających o dramatycznych przeżyciach przebywających tam ludzi. Uczniowie odwiedzili również miejsce pochówku bohaterów powieści Aleksandra Kamińskiego "Kamienie na szaniec", na Powązkach, gdzie uczcili ich pamięć, zapalając znicze na grobach Alka, Rudego, Zośki. Kolejnym odwiedzonym przez uczniów miejscem było Muzeum Powstania Warszawskiego. Prawdziwy bruk i powstańcze pamiątki, a tuż obok ekrany plazmowe i telefony, z których można "dzwonić" do uczestników walk sprzed 60 lat, wywarły na uczestnikach wycieczki ogromne wrażenie.
Pierwsza od czasu nauki zdalnej wycieczka była nie tylko formą integracji, która przypomniała nam o tym, że lubimy wspólnie spędzać czas. Przede wszystkim poszerzyła wiedzę uczniów dotyczącą okresu II wojny światowej i przybliżyła postacie bohaterów opowieści Aleksandra Kamińskiego. To była niezapomniana lekcja historii.
Miło nam poinformować, że nasza szkoła została zakwalifikowana do akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskiej VI”. Otrzymaliśmy pakiet materiałów edukacyjnych, dzięki którym nauczyciele przeprowadzą bardzo ciekawe lekcje o rozwoju lokalnym i wpływie mieszkańców na rozwój swoich miejscowości. A lekcje przebiegają w bardzo niecodzienny sposób, bowiem uczymy się między innymi poprzez rozgrywki gry planszowej pn. „PROJEKT: MIASTO!”. Organizatorem akcji jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Subcategories