Jest taka noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, wróżb… Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny spotykały się, aby dowiedzieć się jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Ten niezwykły czas Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich uczniów do wspólnej zabawy i zapewnił wszystkim wiele atrakcji.
Zapraszamy uczniów i rodziców na wystawę prac wykonanych przez uczniów klasy III. Aby zbadać wpływ działania światła na kiełkowanie, wzrost i rozwój roślin dzieci wykonały doświadczenie z hodowlą fasoli. Wykonane zielniki zachęciły do rozwijania zainteresowań przyrodniczych uczniów. Poszukując odpowiedzi na pytanie Ile już urosłem/urosłam? - dzieci znajdą odpowiedź dzięki własnoręcznie wykonanym miarkom wzrostu.
Uczniowie klasy I odwiedzili Muzeum Narodowe w Lublinie (Zamek Lubelski). Temat lekcji muzealnej brzmiał: Skarby przeszłości. Podczas zajęć dzieci obejrzały wystawę archeologiczną, dowiedziały się, skąd czerpiemy wiedzę o najdawniejszych dziejach człowieka oraz jakie skarby przeszłości skrywa ziemia. Pani przewodniczka opowiedziała im o narzędziach i metodach pracy archeologa oraz zapoznała z najstarszymi zabytkami ze zbiorów Muzeum. Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach ceramicznych, podczas których poznali najprostszą technikę wykonywania glinianych wyrobów oraz metody ich zdobienia. Wykonali także własne prace według wskazówek i przy pomocy edukatorów. Rodzaj wytworów zależał od inwencji autorów – naczynia, doniczki lub figurki.

Subcategories