Czwartego kwietnia reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły ( mistrzynie gminy Konopnica!) uczestniczyła w Powiatowych Eliminacjach Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjalnej w piłce nożnej. Rozgrywki odbyły się w na stadionie miejskim w Bełżycach. Dziewczęta rywalizowały z mistrzyniami gminy Wojciechów i gminy Bełżyce. Dzięki niezliczonym treningom, zaangażowaniu dziewcząt i Pani Trener –Moniki Sito oraz ogromnemu wysiłkowi nasze zawodniczki zajęły pierwsze miejsce w Eliminacjach i dzięki temu wystąpią w Finale Powiatowym! Pod nieobecność Pani Moniki, która przebywa na zwolnieniu lekarskim opiekę nad drużyną podczas zawodów sprawowała Dyrektor Szkoły – Hanna Szymańska . Zwycięski składzie: Emilia Gajer, Natalia Wójtowicz , Dominika Wiejak, Anna Radzikowska , Aleksandra Oziębło , Magdalena Durlak, Liliana Łączka. Gratulujemy i życzymy sukcesu na kolejnych szczeblach rozgrywek!
W marcu uczniowie z naszej szkoły pod opieką Pani Moniki Sito kilkakrotnie uczestniczyli w międzyszkolnych rozgrywkach sportowych.
Pierwsze z nich to „ VI Amatorski Turniej Piłki Nożnej Kobiet – Perły Lublina” ,w którym udział wzięły reprezentantki naszej szkoły. Turniej odbył się 9 marca na Orliku przy Sp. nr29 w Lublinie. Dziewczęta rywalizowały z dorosłymi paniami, niektórymi czynnie grającymi w klubach. Nasze dziewczęta dzięki zaangażowaniu i umiejętnościom zdobyły trzecie miejsce!!! Ponadto statuetkę dla najlepszej bramkarki Turnieju zdobyła Aleksandra Oziębło!!! Skład drużyny : Emilia Gajer, Natalia Wójtowicz, Magdalena Durlak , Aleksandra Oziębło.
Kolejne, marcowe zawody z udziałem naszych uczniów to „Finał Turnieju o Puchar Wójta Gminy Konopnica w piłce nożnej halowej” dziewcząt i chłopców z klas IV –VI, który odbył się 13 marca w Zemborzycach Tereszyńskich. Turniej składał się z pięciu etapów, a udział w nim wzięło sześć szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły rywalizację zakończyła na pierwszym miejscu (!), pokonując pozostałe drużyny na każdym etapie turnieju! Drużyna chłopców uplasowała się na czwartej lokacie. Skład drużyny dziewcząt: Kamila Sieńko, Maria Radzikowska, Wiktoria Wójcik, Wiktoria Kędziora, Eliza Sieńko, Zuzanna Księżniak, Maja Ludian, Daria Wójcik, Karolina Urban. Skład drużyny chłopców: Mateusz Musiej, Patryk Krzyżanek, Alan Wójcik, Filip Zdybel, Tomek Jachimski, Kacper Czobot, Bartłomiej Michalski, Patryk Wilczek i Filip Ludian.
Następne zawody odbyły się 19 marca w Stasinie, a był „ Turniej o Puchar Wójta Gminy Konopnica w tenisie stołowym”. Rywalizacja rozegrana została w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV –VI szkół podstawowych oraz klasy VII, VIII szkół podstawowych i klasa III Gimnazjum. Udział w turnieju wzięły wszystkie szkoły z terenu gminy Konopnica. Po zaciętym boju reprezentantka naszej szkoły w kategorii dziewcząt młodszych – Kamila Sieńko do domu wróciła z pucharem za trzecie miejsce! Skład drużyny młodszej: Kamila Sieńko, Maria Radzikowska, Cezary Mazurek, Mateusz Musiej. Skład drużyny starszej: Emilia Gajer, Natalia Wójtowicz, Radek Mazurek i Arek Jachimski.
Pod koniec miesiąca ( 27 marca) piłkarska reprezentacja dziewcząt i chłopców z klas VII – VIII z naszej szkoły wzięła udział w” Gminnych Eliminacjach Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjum”, które rozegrane zostały w Radawczyku Drugim. Mimo rywalizacji z gimnazjalistami, a także pozostałymi reprezentacjami dziewczęta z naszej szkoły wygrały eliminacje(!), dzięki czemu będą już 4 kwietnia reprezentować Gminę Konopnica na szczeblu powiatowym, a nasi chłopcy zdobyli bardzo dobre III miejsce!!! Skład drużyn: Emilia Gajer, Natalia Wójtowicz, Ola Oziębło, Dominika Wiejak, Anna Radzikowska, Magdalena Durlak, Liliana Łączka, Radek Mazurek, Arek Jachimski, Damian Siedliski, Kamil Stec , Patryk Olszak, Paweł Kowalski i Paweł Kozak.
Wszystkim uczniom reprezentującym dumnie imię naszej szkoły w różnego rodzaju i szczebla rozgrywkach sportowych serdecznie gratulujemy i dziękujemy za postawę, klasę i zaangażowanie!
28 marca b.r. w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie odbyły się eliminacje powiatowe XLII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej  „Młodzież zapobiega pożarom”. Organizatorem turnieju było Starostwo Powiatowe w Lublinie, Zarząd Powiatowy ZOSP RP w Lublinie oraz Komenda Miejska PSP w Lublinie. Naszą gminę w I kategorii wiekowej reprezentował laureat eliminacji gminnych, uczeń klasy V Paweł Olszak. Paweł w swojej kategorii zajął bardzo dobre IV miejsce.
Nagrody dla wszystkich uczestników eliminacji powiatowych ufundował Zarząd Powiatu w Lublinie i Komendant Główny PSP w Warszawie, a wręczał inspektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego w Lublinie Mieczysław Dziura wraz z Naczelnikiem Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego mł. bryg. Bartłomiejem Walczukiem. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w przyszłym roku.
30 marca 2019 rozstrzygnięto XXXV Międzynarodowy Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej. Na konkurs nadesłano 8695 zestawów wierszy, opowiadań i prób dramatycznych z 561 szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych z całej Polski , Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Litwy i Ukrainy. Wśród wyróżnionych znalazł się również uczeń kl. VII naszej szkoły - NATAN LUDIAN.
Gratulujemy Natanowi z nadzieją na to, że odniesiony sukces zmotywuje Go do podejmowania kolejnych prób literackich.