Uczniowie naszej szkoły mogą wreszcie cieszyć się świetnie wyposażoną pracownią komputerową i szerokopasmowym 30 megabitowym dostępem do internetu. W nowym roku szkolnym czekają na nas nowoczesne laptopy oraz najnowsze oprogramowanie zakupione w ramach projektu „Rozwijamy skrzydła”.
Pod koniec roku szkolnego w naszej szkole odbył się jak co roku egzamin na kartę rowerową. Uczniowie, którzy ukończyli 10 rok życia mieli możliwość przystąpienia najpierw do egzaminu teoretycznego, a później praktycznego - sprawdzającego umiejętność jazdy na rowerze na przygotowanym do tego celu placu manewrowym. Choć łatwo nie było, wszyscy wzorowo pokonali wyznaczona trasę i już wkrótce otrzymają upragnione „karty rowerowe”. Gratulacje! KASK NA GŁOWĘ I W DROGĘ!!!
Szachy w naszej szkole to już kilkuletnia tradycja. W tym roku po raz VI zorganizowaliśmy szkolny turniej. Ta gra, a zarazem dyscyplina sportowa wywiera pozytywny wpływ na gracza, ucząc go przewidywania, logicznego myślenia, sportowego współzawodnictwa oraz cierpliwości. W eliminacjach do finału turnieju wzięło udział kilkanaścioro uczniów. Po losowaniu par każdy z zawodników rozegrał kilka partii co pozwoliło wyłonić czterech finalistów, a następnie zwycięzcę, którym w tym roku został uczeń klasy VII Paweł Kozak. Miejsce II zajął uczeń klasy VI Natan Ludian, natomiast III uczeń klasy IV Alan Wójcik Gratulujemy!
Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego to moment wyjątkowy, bowiem czas podsumowań, spostrzeżeń, przemyśleń i zmian. Celowo rozpoczęliśmy zabawnie. Część artystyczną przygotowała klasa IVB pod okiem p. Lidii Skubisz przedstawiając mini-spektaklik pt. Pomieszanie bajek. Współreżyserowanie  okazało się dla uczniów nie tylko wyzwaniem, ale  przede wszystkim świetną przygodą. Ponownie przekonaliśmy się, że 10-latek potrafi wykreować naprawdę zaskakujący i piękny świat. Próby   zafundowały uczestnikom wiele pozytywnych emocji, którymi skutecznie  podzielili  się z widownią podczas finałowego występu. Subtelną puentą teatrzyku okazała się myśl wycelowana zwłaszcza do wzruszonych zmianami: Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło!
Po części artystycznej poproszono p. dyrektor Hannę Szymańską o poprowadzenie części oficjalnej uroczystości. Liczne podziękowania dla Rodziców pokazały, jak wiele serca wkładają we współpracę ze szkołą. Grono wyróżnionych uczniów uświadomiło ponownie, jak wielki potencjał intelektualny i sportowy posiada nasza szkoła. Najzdolniejszą spośród zdolnych okazała się uczennica kl. IV B- Kinga Basak (śr. ocen: 5,64) otrzymując specjalną nagrodę –Stypendium Dyrektora Szkoły. Gratulujemy! Wszystkim  dziękujemy za wspólny wspaniały Rok Szkolny 2017/2018 i życzymy udanych wakacji!
Piłkarska reprezentacja dziewcząt ze Szkoły Podstawowej Im. Ziemi Lubelskiej w Radawcu Dużym, pod opieką pani Moniki Sito odniosła wiele sukcesów. W tym roku szkolnym dziewczęta wygrały: czteroetapowy Turniej o Puchar Wójta Gminy Konopnica w piłce nożnej halowej, gdzie Królową Strzelczyń została Natalia Wójtowicz, Turniej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Konopnica w piłce nożnej na „Orliku” w Zemborzycach Tereszyńskich – tam trofeum Królowej Strzelczyń odebrała Emilia Gajer, Eliminacje Gminne w piłce nożnej do Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Motyczu , Dziewczęce Mistrzostwa Piłkarskie Szkół Podstawowych, zorganizowane w Szkole Podstawowej nr 29 w Lublinie ( na które zostały specjalnie zaproszone ), tam również Królową Strzelczyń została Emilia Gajer. Nasze reprezentantki wzięły również udział w Półfinale Powiatowym Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej w Bełżycach, a dziewczęta z klasy VII rywalizowały w Eliminacjach piłkarskiej Gimnazjady z zawodniczkami z Gimnazjum. Nasze „Gwiazdy” walczyły bardzo dzielnie w każdych zawodach dumnie reprezentując swoją szkołę i gminę. Ich postawa i poziom przygotowania zaowocowały zaproszeniami do klubu piłkarskiego Perły Lublin. Oto skład „gwiazdorskiej” drużyny : Natalia Wójtowicz, Emilia Gajer, Aleksandra Oziębło ( bramkarka), Dominika Wiejak, Izabela Paszkiewicz, Anna Radzikowska, Oliwia Czobot, Liliana Łączka, Kamila Sieńko, Roksana Wójcik, Amelia Kurnicka, Maria Radzikowska, Jagoda Pietrzak , Anna Rejak , Natalia Papiewska, Wiktoria Wójcik.