W dniu 21 listopada 2018r. od godziny 16.00 do godziny 17.00 odbędą się konsultacje.
Zapraszamy chętnych rodziców do rozmowy na temat zachowania i postępów w nauce swojego dziecka z nauczycielem wybranego przedmiotu.

Dnia 13.11.2018r. uczniowie klasy I wraz z wychowawcą i rodzicami wybrali się na mogiłę pomordowanych podczas II wojny światowej. Mogiła ta znajduje się w lesie w Radawcu Dużym. Uczniowie w skupieniu wysłuchali opowieści o tragicznych wydarzeniach następnie pomagali w porządkowaniu mogiły i zapalili znicze. Ta lekcja historii z pewnością pozostanie w ich pamięci.
11 listopada pod kościołem parafialnym w Radawcu Dużym odbył się kiermasz ciast w biało –czerwonych barwach.
Wydarzenie to było jednym z przedsięwzięć zrealizowanych w ramach innowacji pedagogicznej „Projekt Niepodległa”. To sposób świętowania zakładający integrację lokalnego środowiska dla jednego wspólnego celu. Dochód ze sprzedaży ciast przeznaczony jest na dofinansowanie tegorocznych wycieczek uczniów Szkoły Podstawowej im. Ziemi Lubelskiej w Radawcu Dużym – do zamku w Mosznej oraz do Gdyni i Gdańska. Podczas tych wyjazdów nasi uczniowie będą wypoczywać i, jak w przypadku uczestników wycieczki do Gdańska, poznawać również historię Polski w tym historię Solidarności –ruchu społecznego, który przyczynił się do tego, że Polska po latach komunizmu odzyskała niezawisłość. Zakładamy dobrą zabawę, ale jednocześnie realizację zadań szkoły – edukację. Widząc, jak wspaniały odzew wśród mieszkańców okolicy miało nasza akcja, pragniemy wyrazić ogromną wdzięczność za zrozumienie i wsparcie naszej inicjatywy. Dziękujemy ks. Proboszczowi Stanisławowi Papierzowi za udostępnienie terenu pod kościołem i rozpropagowanie naszych działań, rodzicom, uczniom i nauczycielom za upieczenie i zapakowanie ciast, zakup pojemników na słodkości, za pomoc w przewiezieniu ciast i sprzętu, za opiekę nad dziećmi (choć tak naprawdę wykazały się one wielką samodzielnością), pracownikom Gminy Konopnica za wypożyczenie i postawienie namiotu kiermaszowego. Przede wszystkim dziękujemy za Państwa hojność. Przyznajemy, że zainteresowanie i wsparcie mieszkańców okolicznych miejscowości przeszły nasze oczekiwania –ciast nie starczyło dla wszystkich.
Ale to świadczy o tym, jak ważne jest dla Państwa działanie na rzecz wspólnoty, na rzecz naszych dzieci. Uczniowie mieli okazję doświadczyć Państwa życzliwości, co podkreślali w rozmowach z nauczycielami po kiermaszu. Im też należą się wielkie podziękowania za zaangażowanie i pracę. Brawo! Mamy nadzieję, że będzie to dla nich ważna lekcja realizacji wspólnego celu i efektywnego działania w zespole.
6 października uczniowie oddziałów przedszkolnych oraz klas I i II wzięli udział w happeningu nawiązującym do obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wspólnie wykonali plakat przedstawiający nasze symbole narodowe i wysłuchali wiersza o tematyce patriotycznej. Podczas klasowych pogadanek uczniowie odpowiadali na pytania: Czym jest ojczyzna? Co to jest niepodległość? Ich ciekawe i celne odpowiedzi znalazły się również na plakacie. Na zakończenie dzieci złożyły swoisty podpis pod wspólną pracą – białe i czerwone odciski dłoni.