Dzisiaj klasa szósta wykonała piękne stroiki świąteczne. Zapraszamy na niedzielny kiermasz! 😊
24 listopada 2023 roku piłkarska reprezentacja naszej szkoły, pod opieką p. Moniki Sito, wzięła udział w Gminnym Turnieju Piłki Nożnej Halowej dziewcząt i chłopców z klas 7-8, który odbył się w Szkole Podstawowej w Konopnicy. Do zawodów zgłosiły się drużyny z czterech szkół w kategorii chłopców i pięciu w kategorii dziewcząt.
Ogromnym sukcesem naszej drużyny było wygranie zawodów i odebranie pucharu za I miejsce przez chłopców. Dzięki wygranej będą reprezentować gminę Konopnica na powiatowym szczeblu rozgrywek, który organizowany jest przez Szkolny Związek Sportowy.
Dziewczęta ukończyły zawody na czwartym miejscu.
Skład drużyny chłopców: Dawid Kliczka, Szymon Księżniak, Szymon Karkocha, Kacper Żelazo, Łukasz Urban, Jakub Skamrot.
Skład drużyny dziewcząt: Lena Łazuka, Amelia Olczyk, Malwina Gajewska, Ania Stępień, Zuzia Kędziora, Maja Żydek.
Ogromne gratulacje dla reprezentacji za walkę i zaangażowanie oraz powodzenia na kolejnych szczeblach rozgrywek!
W dniu 24.11.2023 w naszej szkole odbyła się lekcja koleżeńska z języka angielskiego w klasie III. Temat lekcji brzmiał: ,,Rozwijanie zdolności komunikatywnych u dzieci na podstawie tekstu historyjki”. Nauczanie mówienia w języku angielskim jest jednym z podstawowych zadań w nauczaniu języków obcych.
Historyjka ,,What’s the matter, Tiger?” dostępna jest na stronie internetowej www.macmillaneducationeverywhere.com. Każdy uczeń klas I – III ma swoje konto na stronie wydawnictwa. Może oglądać filmiki oraz wykonywać ćwiczenia do tematu. Uczniowie klasy III mieli zadanie nauczyć się tekstu jednego z obrazków historyjki do każdej z ośmiu lekcji tematu i na koniec wziąć udział w przedstawieniu ,,What’s the matter, Tiger?”
Dzieci samodzielnie przygotowały maski do teatrzyku. Na lekcji nie brakowało dobrej zabawy: uczniowie śpiewali piosenkę ,,Tigers live in the jungle”, nauczyli się rymowanki ,,I’m a cat” oraz uczestniczyły w zabawach i grach językowych.
 
24 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Pluszowego Misia. Wszyscy uczestnicy zabawy przyszli tego dnia z ulubionymi misiami, które towarzyszyły uczniom podczas lekcji i przerw.
Jedną z atrakcji tego dnia był ,,Misiowy Kącik”, gdzie można było sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie.  Dzieci miały możliwość napisania imienia swojego misia na specjalnie przygotowanej tablicy.
Dziękuję wszystkim   za udział w zabawie.
24 listopada wszystkie przedszkolaki przyniosły na zajęcia swoje pluszowe zabawki, by w ich towarzystwie uczcić ,,Święto Pluszowego Misia”. Przybyły misie małe, duże, bardzo duże, białe, wprost bajeczne kolorowe, a każdy był piękny i wyjątkowy. Każdy też był przyjacielem dla małego człowieka, towarzyszem zabaw i snu.
Mimo, że przedszkolaki dorastają w czasach zabawek interaktywnych, mechanicznych, to jednak widać było ich przywiązanie do przyniesionych misiów.
By lepiej poczuć klimat tego wydarzenia, przedszkolaki otrzymały opaski z podobizną misiowej głowy. Po zaprezentowaniu swoich ulubionych maskotek, dzieci z radością uczestniczyły w zabawach, których głównym bohaterem był pluszowy miś. Śpiewały misiowe piosenki i tańczyły do ich rytmu.
Zwieńczeniem tego pełnego wrażeń dnia było wykonanie prac plastycznych, które przedstawiały oczywiście pluszowego misia.

Subcategories