góra

Zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem MEN dla rodziców i opiekunów:

https://www.gov.pl/web/edukacja/bezpieczny-wypoczynek-poradnik-men-dla-rodzicow-i-opiekunow-2

Ciekawe materiały na temat bezpiecznych wakacji znajdą przedszkolaki oraz dzieci z klas 1-3 w prezentacji w ramach ogólnopolskiej akcji „Dzieci uczą rodziców”:

Superbohaterowie nie zapominają o bezpieczeństwie podczas wakacji: https://biteable.com/watch/pamitajcie-o-bezpieczestwie-2609795

dół

W dniu 26 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2019/2020. W tym roku ze względu na epidemię nie było żadnej uroczystości, a uczniowie z poszczególnych klas odebrali świadectwa z rąk wychowawców według ustalonego wcześniej harmonogramu. Wyjątkiem była klasa ósma, która w sali gimnastycznej wraz z rodzicami podziękowała Dyrekcji i nauczycielom za trud włożony w ich edukację. Słowa wdzięczności skierowano również w kierunku pani Liliany Bator, która kończy pracę w naszej szkole. Dyrekcja, nauczyciele rodzice i wychowankowie podziękowali jej za zaangażowanie, okazaną życzliwość i wszelką pomoc.
Rok szkolny 2019/2020 był rokiem niezwykłym. Od marca stanęliśmy przed nie lada wyzwaniem - pandemia zmusiła nas do nauczania na odległość. Początki były trudne, ale stanęliśmy na wysokości zadania. Mamy nadzieję, że po wakacjach szkolne sale i korytarze znowu będą tętniły życiem...
Tymczasem przed nami wakacje - czas odpoczynku i beztroski . Wszystkim życzymy udanego wypoczynku, radosnych wakacji i oczywiście zdrowia.
Podczas piątkowej, nietypowej uroczystości rozdania świadectw szczególne gratulacje i podziękowania za wysokie wyniki w nauce otrzymała uczennica klasy 6a Nina Dobroczyńska.
Uzyskała ona najwyższą średnią z nauczanych przedmiotów i otrzymała Nagrodę Dyrektora Szkoły.
Pani Dyrektor Hanna Szymańska pogratulowała Ninie sukcesu oraz wręczyła stypendium pieniężne, a na ręce mamy uczennicy przekazała list gratulacyjny.
Mierzenie się z różnymi problemami i radzenie sobie w trudnych sytuacjach, jest dla Naszych przedszkolaków codziennym wyzwaniem. Sytuacja ostatnich miesięcy spowodowała rezygnację z tradycyjnej edukacji i przekierowanie jej na zdalne nauczanie, które stworzyło nowe wymagania dla rodziców oraz ich pociech. Taka forma nauki stała się zarówno dla nauczycieli, dzieci jak i rodziców nową przygodą. Każda nowa sytuacja może przynosić wiele przeciwności, jednak jak pisał Robert Lee Frost „Najlepszym wyjściem z trudnej sytuacji jest przejście przez nią.” Efekty naszej zdalnej przygody to wycieczki do niesamowitego świata zwierząt, roślin - przyrody, fascynujące spotkania z liczeniem, czytaniem, pisaniem i odkrywaniem właściwości substancji. Rodzice zadbali o to, aby dzieci „dotknęły” zagadnień patriotyzmu i piękna, nie tylko naszej miejscowości, ale też całej ojczyzny, nie omijając tematu dbania o środowisko i ekologię. Ten „trudny czas” jest dla nas sprawdzianem, który zdajemy każdego dnia, naszej zdalnej edukacji. Zbliżamy się już do końca roku szkolnego i marzymy o dalekich podróżach, ale tych realnych. Dziękujemy Rodzicom za odpowiedzialną postawę i trzymamy kciuki za naszych Milusińskich i bezpieczny powrót po wakacjach.
Kochani Uczniowie, Szanowni Rodzice, Drodzy Nauczycielezakończenie
W dniu 26 czerwca kończy się ten niezwykły rok szkolny, który z pewnością zapamiętamy na długo. Niestety, ze względu na znane wszystkim okoliczności, nie możemy spotkać się aby uczcić to wydarzenie.
Podsumowanie rocznej pracy zawsze przebiega w atmosferze niezwykłej – takiej, która na długo pozostaje w naszej pamięci. W tym roku będzie inaczej. Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne, dbając o Państwa bezpieczeństwo, nie możemy zorganizować tradycyjnego wręczenia świadectw. Po raz pierwszy w historii szkoły wystawiliśmy uczniom oceny zdalnie, po raz pierwszy w dniu zakończenia nauki w szkole zabraknie gromady dzieci i ich rodziców, nauczycieli i uczniów klas młodszych, którzy przyszli pogratulować ukończenia szkoły starszym koleżankom i kolegom...
Chociaż nie możemy uczynić tego osobiście, chcemy serdecznie podziękować Rodzicom za wytrwałość i cierpliwość, za pomoc dzieciom w nauce zdalnej oraz wszelkie słowa wsparcia, które otrzymaliśmy. Bez Państwa zaangażowania realizacja wielu szkolnych przedsięwzięć nie byłaby możliwa. W imieniu całej społeczności szkolnej składam serdeczne podziękowania za okazaną życzliwość i dobrą wolę.
Dziękujemy również Uczniom za wywiązywanie się z obowiązków na miarę swoich możliwości, za aktywne uczestnictwo w zdalnym nauczaniu, systematyczność i wytrwałość. Stanęliśmy wszyscy przed nowym wyzwaniem, do którego nikt nie był przygotowany. Mimo tego, społeczność Szkoły Podstawowej w Radawcu Dużym zdała ten trudny egzamin na piątkę.
Słowa podziękowania kieruję również do Nauczycieli, dla których zwłaszcza ostatnie miesiące były okresem wytężonej pracy. Dziękuję za poszukiwanie nowych rozwiązań, za wytrwałość, za wspieranie rodziców i uczniów oraz siebie nawzajem.
Uczniowie odbiorą świadectwa indywidualnie według załączonego harmonogramu. Wyjątkiem jest klasa ósma, którą chcemy pożegnać po 8 latach wspólnej pracy i złożyć życzenia na dalszą drogę kształcenia. Dlatego rozdanie świadectw ukończenia szkoły podstawowej uczniom klasy VIII odbędzie się w sali gimnastycznej szkoły z zachowaniem środków bezpieczeństwa i rygorem sanitarnym.
Gorąco zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły na Mszę Świętą w intencji zakończenia roku szkolnego, która odbędzie się 28 czerwca 2020 r. o godz. 11.00 w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Radawcu Dużym.

Dyrektor szkoły
mgr Hanna Szymańska

pdfHarmonogram rozdania świadectw