Po wakacyjnym wypoczynku w Szkole Podstawowej im. Ziemi Lubelskiej w Radawcu Dużym rozpoczął się nowy rok szkolny 2017/2018. Inauguracja tego roku rozpoczęła się uroczystą Mszą Świętą w parafialnym kościele, po czym cała społeczność szkolna zebrała się w sali gimnastycznej. ,,Nasza szkoła jest jak okręt, który płynie po oceanie wiedzy” - takimi słowami rozpoczął się krótki program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy II i III.
Pani Dyrektor Hanna Szymańska bardzo serdecznie powitała wszystkich nauczycieli, uczniów i rodziców a szczególnie ciepłe słowa skierowała do najmłodszych, którzy po raz pierwszy przekroczyli w tym dniu progi naszej szkoły. Następnie uczniowie udali się do klas, gdzie spotkali się ze swoimi wychowawcami. 
Życzymy wszystkim uczniom wielu sukcesów w nowym roku szkolnym 2017/2018.