W dniach 8 i 9 czerwca 2017r. odbyła się wycieczka szkolna do Krakowa i Ojcowa. Brały w niej udział dzieci z klas: 4, 5 i 6. Wyjazd we współpracy z biurem „Hubertus” zorganizowały panie: Joanna Kurnicka, Anna Plewik i Monika Sito, one też sprawowały nad uczniami opiekę podczas wycieczki.
Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Kraków. Najpierw poszliśmy na Wawel, tam zobaczyliśmy ziejącego ogniem smoka i wysłuchaliśmy legendy. PodziwialiśmyKatedrę Wawelską wraz z Dzwonem Zygmunta i Kościół Mariacki z bogato zdobionym wnętrzem. W środku widniał piękny ołtarz Wita Stwosza. Na Rynku, przed obiadem, zdążyliśmy wysłuchać hejnału i kupić pamiątki. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się fidgetspinery. Po zjedzeniu smacznego posiłku pojechaliśmy do hotelu, gdzie spędziliśmy noc.
Następnego dnia wyruszyliśmy do Ojcowskiego Parku Narodowego, gdzie zwiedziliśmy muzeum i obejrzeliśmy nowoczesną multimedialną ekspozycję. Potem weszliśmy na największą górę w tym parku i zachwycaliśmy się roztaczającym się poniżej pięknym krajobrazem. Obejrzeliśmy również Grotę Łokietka, gdzie, według legendy,nasz władca chował się ze swoimi żołnierzami. Było tam bardzo zimno, bo tylko 7 stopni, ale zarazem pięknie i tajemniczo. Po zejściu ze szlaku zjedliśmy obiad i wróciliśmy do domu.
Wycieczka jest oceniana bardzo pozytywnie, a wiele osób uważa, że to była ich najlepsza wycieczka szkolna.