Do bardzo wzruszającego zderzenia dwóch pokoleń doszło w pewne wiosenne przedpołudnie. Klasa II oraz grupa 4-5 latków udały się do Dziennego Domu Pobytu dla Osób Starszych i Niepełnosprawnych w Maryninie z przedstawieniem wielkanocnym.  Nasi mali aktorzy po raz kolejny zaprezentowali swoje umiejętności, które wywołały u obserwatorów wielkie wzruszenie i radość. Po występie dzieci wręczyły drobne upominki gościom. Dzieci spotkały się z cudownym przyjęciem. W nagrodę za swój występ otrzymały słodkie upominki i zaproszenie do kolejnych odwiedzin.
Dzieci miały także okazję bliżej poznać i obejrzeć miejsce, w którym codziennie przebywają podopieczni placówki. Istotnym celem wizyty, było również uwrażliwienie dzieci na los drugiego człowieka, zwrócenie uwagi na otaczający nas świat oraz na możliwość jego zmiany poprzez czynienie dobra na rzecz ludzi szczególnie go potrzebujących.
Cała wyprawa do Marynina  wymagała zaangażowania wielu osób. Składamy serdeczne podziękowania Rodzicom-za pomoc w przygotowaniu dzieci do występu i upominków dla Seniorów. Panu Wójtowi za udostępnienie busów, aby dowiozły naszych uczniów na to wspaniałe spotkanie.