W dniu 22 września 2021r. klasy VI-VIII wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę edukacyjną związaną z okresem II wojny światowej.
Pierwszym punktem wyprawy było Muzeum Więzienia Pawiak. Uczniowie poznali historię tego niezwykłego miejsca, z największą uwagą zwiedzali cele więzienne i wystawy. W sali reliktów i grypsów wysłuchali oryginalnych nagrań fragmentów grypsów opowiadających o dramatycznych przeżyciach przebywających tam ludzi. Uczniowie odwiedzili również miejsce pochówku bohaterów powieści Aleksandra Kamińskiego "Kamienie na szaniec", na Powązkach, gdzie uczcili ich pamięć, zapalając znicze na grobach Alka, Rudego, Zośki. Kolejnym odwiedzonym przez uczniów miejscem było Muzeum Powstania Warszawskiego. Prawdziwy bruk i powstańcze pamiątki, a tuż obok ekrany plazmowe i telefony, z których można "dzwonić" do uczestników walk sprzed 60 lat, wywarły na uczestnikach wycieczki ogromne wrażenie.
Pierwsza od czasu nauki zdalnej wycieczka była nie tylko formą integracji, która przypomniała nam o tym, że lubimy wspólnie spędzać czas. Przede wszystkim poszerzyła wiedzę uczniów dotyczącą okresu II wojny światowej i przybliżyła postacie bohaterów opowieści Aleksandra Kamińskiego. To była niezapomniana lekcja historii.