25 czerwca odbyła się kameralna, pełna wzruszeń uroczystość, podczas której rodzice, wychowawcy, nauczyciele świętowali wraz z dziećmi ukończenie szkoły podstawowej. Po wręczeniu świadectw i dyplomów absolwenta Sztandar naszej placówki został uroczystym ceremoniałem przekazany młodszym klasom. Podczas apelu uczniowie złożyli ślubowanie. Tekst Roty odczytała dyrektor szkoły pani Hanna Szymańska.
Po oficjalnej części uroczystości przyszedł czas na wspomnienia, podziękowania i wzruszające pożegnania. Swoim wychowawcom i nauczycielom podziękowali uczniowie. Do absolwentów i rodziców adresowane było przemówienie pani dyrektor. Głos zabrała wzruszona wychowawczyni pani Monika Sito. Ze strony rodziców popłynęły słowa podziękowań dla nauczycieli i pracowników szkoły oraz życzenia skierowane do dzieci. Po uroczystości wszyscy zebrani spotkali się przy stole na pysznym poczęstunku. Obejrzeli też prezentację adresowaną do naszych absolwentów i ich rodziców, która był wspomnieniem i podróżą przez lata spędzone w szkole. Film, przygotowany przez panią Annę Stachyrę i panią Annę Woźniak, to pożegnalny prezent od klas VIIa i VIIb.
Drodzy Uczniowie klasy VIII, całą społeczność szkolna trzyma kciuki za wyniki rekrutacji do szkół średnich! Życzymy Wam powodzenie i spełnienia marzeń ….