Kochani Uczniowie, Szanowni Rodzice, Drodzy Nauczycielezakończenie
W dniu 26 czerwca kończy się ten niezwykły rok szkolny, który z pewnością zapamiętamy na długo. Niestety, ze względu na znane wszystkim okoliczności, nie możemy spotkać się aby uczcić to wydarzenie.
Podsumowanie rocznej pracy zawsze przebiega w atmosferze niezwykłej – takiej, która na długo pozostaje w naszej pamięci. W tym roku będzie inaczej. Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne, dbając o Państwa bezpieczeństwo, nie możemy zorganizować tradycyjnego wręczenia świadectw. Po raz pierwszy w historii szkoły wystawiliśmy uczniom oceny zdalnie, po raz pierwszy w dniu zakończenia nauki w szkole zabraknie gromady dzieci i ich rodziców, nauczycieli i uczniów klas młodszych, którzy przyszli pogratulować ukończenia szkoły starszym koleżankom i kolegom...
Chociaż nie możemy uczynić tego osobiście, chcemy serdecznie podziękować Rodzicom za wytrwałość i cierpliwość, za pomoc dzieciom w nauce zdalnej oraz wszelkie słowa wsparcia, które otrzymaliśmy. Bez Państwa zaangażowania realizacja wielu szkolnych przedsięwzięć nie byłaby możliwa. W imieniu całej społeczności szkolnej składam serdeczne podziękowania za okazaną życzliwość i dobrą wolę.
Dziękujemy również Uczniom za wywiązywanie się z obowiązków na miarę swoich możliwości, za aktywne uczestnictwo w zdalnym nauczaniu, systematyczność i wytrwałość. Stanęliśmy wszyscy przed nowym wyzwaniem, do którego nikt nie był przygotowany. Mimo tego, społeczność Szkoły Podstawowej w Radawcu Dużym zdała ten trudny egzamin na piątkę.
Słowa podziękowania kieruję również do Nauczycieli, dla których zwłaszcza ostatnie miesiące były okresem wytężonej pracy. Dziękuję za poszukiwanie nowych rozwiązań, za wytrwałość, za wspieranie rodziców i uczniów oraz siebie nawzajem.
Uczniowie odbiorą świadectwa indywidualnie według załączonego harmonogramu. Wyjątkiem jest klasa ósma, którą chcemy pożegnać po 8 latach wspólnej pracy i złożyć życzenia na dalszą drogę kształcenia. Dlatego rozdanie świadectw ukończenia szkoły podstawowej uczniom klasy VIII odbędzie się w sali gimnastycznej szkoły z zachowaniem środków bezpieczeństwa i rygorem sanitarnym.
Gorąco zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły na Mszę Świętą w intencji zakończenia roku szkolnego, która odbędzie się 28 czerwca 2020 r. o godz. 11.00 w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Radawcu Dużym.

Dyrektor szkoły
mgr Hanna Szymańska

pdfHarmonogram rozdania świadectw