Są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych Babć i Dziadków. W naszej szkole zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.
Dnia 31.01.2020r gościliśmy w naszej szkole Babcie i Dziadków, dla których uczniowie klasy drugiej i oddziałów przedszkolnych przygotowali program artystyczny. „ Ślicznie gościom się kłaniali i niespodzianki dla Nich przygotowali”
Na wstępie pani dyrektor Hanna Szymańska przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej dzieci przedstawiły program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem.
Życzenia dla Babci i Dziadka
„Babuniu, Dziadziuniu, w dniu Waszego święta,
Życzenia składają Wam wszystkie wnuczęta
Wy zawsze wszystko najlepiej wiecie
Smutno by było bez Was na świecie
Uczycie kochaś, być dobrym, uczciwym,
Życzliwym, uczynnym, ciepłym i wrażliwym
Bardzo, ach bardzo Was za to kochamy
I wesołe piosenki dla Was zaśpiewamy”
Oprócz montażu słowno – muzycznego, szanowni goście obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu swoich wnuczek i wnuczków. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Po programie artystycznym wszystkie dzieci wręczyły Babciom i Dziadkom własnoręcznie wykonane upominki. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.