6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego uczniowie naszej szkoły  wystąpili z inscenizacją  jasełek pt. „Światłość w ciemności świeci” w kościele p. w. MB Nieustającej Pomocy w Radawcu Dużym. Razem z wiernymi adorowali Małego Jezusa w radosnym kolędowaniu. Uroczysta Msza Święta i jasełka  przygotowane przez dzieci pod kierunkiem pań: Anny Plewik, Renaty Jarskiej, Anny Pencuły i Agnieszki Łabędzkiej pozwoliły rozważać tajemnicę wcielenia Syna Bożego. Zgromadzeni  w świątyni  po raz kolejny mogli przeżyć historię świętej Rodziny,  którą odwiedzili prości pastuszkowie, Trzej Królowie oraz dzieci. Została ona opowiedziana przez św. Franciszka z Asyżu. Na scenie pojawiły się  również zwierzęta: owieczki, wół, kozioł, osioł, baran, a nawet wielbłąd. Chór Aniołów i małych Aniołków z oddziałów 5 i 6- latków z ogromnym entuzjazmem zaśpiewał współczesne pastorałki, tworząc niesamowity nastrój jasełek. Gratulujemy naszym małym aktorom, którzy swoją fantastyczną grą  bawili i wzruszali widzów,  przekazując w ten sposób głębokie prawdy biblijne dotyczące Narodzenia Syna Bożego. Po raz kolejny dziękujemy rodzicom, którzy pomogli nam przygotować występ uczniów -  uszyli stroje, udostępnili rekwizyty, uczestniczyli w wykonaniu dekoracji oraz  przebierali  dzieci do przedstawienia. Jesteśmy wdzięczni ks. Proboszczowi Stanisławowi  Papierzowi  za gościnność i możliwość wspólnego kolędowania z wiernymi naszej parafii. Dziękujemy pani Dyrektor Hannie Szymańskiej, pani Monice Sito i panu Krzysztofowi Nowakowi za pomoc i obsługę techniczną uroczystości. Słowa szczególnej wdzięczności kierujemy do pana Ryszarda Haniewicza za okazaną życzliwość i doskonałe zdjęcia.
A jak pięknie wyglądały dzieci możemy obejrzeć na fotorelacji.