W dniach 19-20 września 2019 uczniowie klas VIA, VIB, VII i VIII wraz z opiekunami uczestniczyli w dwudniowej wycieczce sfinansowanej ze środków Gminnej Komisji do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Wójcie Gminy Konopnica w ramach działań profilaktycznych Młodość bez uzależnień.
Pierwszy dzień wycieczki spędziliśmy w Wieliczce - zwiedziliśmy Kopalnię Soli. Pod opieką przewodników podziwialiśmy wykute w soli piękne komory, niesamowite podziemne jeziora, majestatyczne konstrukcje ciesielskie i unikalne solne rzeźby. Usłyszeliśmy opowieści o historii Kopalni, o rządzących nią siłach przyrody i etosie ciężkiej pracy wielu pokoleń górników. Poznaliśmy także legendę księżnej Kingi, która przyniosła bogactwo soli na polską ziemię.
Pełni wrażeń udaliśmy się na nocleg do Domu Pielgrzyma w Kalwarii Zebrzydowskiej. Po obiadokolacji obejrzeliśmy Sanktuarium, które jest wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Składa się z barokowej bazyliki, z klasztoru i zespołu kościołów i kaplic wkomponowanych w krajobraz beskidzki i nazywanych dróżkami kalwaryjskimi.