Tuż przed świętami nasza szkoła wzięła udział w charytatywnej akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”. Sztab akcji założyła pani Monika Sito, która wspólnie z panią Katarzyną Tymicką koordynowały całe przedsięwzięcie. Do pomocy włączył się Szkolny Klub Wolontariusza w składzie: Dominika Wiejak, Natalia Wójtowicz, Natalia Żydek, Radek Mazurek, Filip Mazurek, Kamil Stec, Patryk Olszak, Emilia Gajer, Agata Gajewska, Magda Durlak- uczniowie klasy VIII. Członkowie Klubu pod opieką rodziców przeprowadzili zbiórkę darów przy sklepie w Radawcu Dużym oraz przy sklepie w Radawczyku Drugim. Zbiórka trwała również przez dwa dni w naszej szkole. Dzięki hojności ofiarodawców udało się zebrać ponad 200 kilogramów żywności, ubrania, zabawki, książki, przybory szkolne. Dary zostały rozdzielone pomiędzy najbardziej potrzebujące rodziny z naszej szkoły. Szczególne podziękowania ślemy pani Monice Durlak i pani Bożenie Wiejak za opiekę nad dziećmi podczas zbiorek przy sklepach. Pamiętajmy – pomaganie jest fajne!