Czym jest wigilia? W jakiej atmosferze przeżyć jedne z najwspanialszych świąt tradycji chrześcijańskiej. Jakie emocje budzi w nas spotkanie z drugim człowiekiem? 
„Wigilia, czyli czuwanie - pierwotnie oznaczała straż nocną i oczekiwanie. To wieczór poprzedzający większe święto, a także określenie uroczystej kolacji w przeddzień Bożego Narodzenia.
Wieczerza wigilijna jest echem starochrześcijańskiej tradycji wspólnego spożywania posiłku, zwanego z grecka agape, będącego symbolem braterstwa i miłości między ludźmi.”
Słowa te wypowiadane przez jedną z bohaterek przedstawienia teatralnego pt. ,,Polska Stajenka” wprowadziły widzów w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. 20 grudnia 2018r. zaproszeni goście – zastępca Wójta Gminy Konopnica Pani Anna Olszak, radny Pan Tomasz Brodziak, rodzice babcie i dziadkowie wraz ze społecznością naszej szkoły wzięli udział w uroczystej Wigilii. Widzowie mogli obejrzeć jasełka przygotowane przez naszych uczniów. Treść przedstawienia pokazała co dzieje się w domowych zakamarkach, ukazała przedświąteczną gorączkę i ludzki pośpiech. W codzienność rodziny przygotowującej się do świąt wpisały się tradycyjne sceny biblijne związane z narodzeniem Jezusa Chrystusa. Ilustracją muzyczną jasełek wigilijnych były: kolęda „Cicha Noc” zaśpiewana przez uczniów w trzech językach – hiszpańskim, angielskim i polskim oraz przepiękne pastorałki. Odczytano fragment Ewangelii opowiadający o narodzeniu Jezusa. Dyrektor szkoły Pani Hanna Szymańska złożyła zebranym świąteczne życzenia. Spotkanie zakończyło wspólne dzielenie się opłatkiem i poczęstunek.