Dnia 28 listopada w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie kolejnego już projektu „Edukacja ekologiczna wśród dzieci i młodzieży Gminy Konopnica”. Autorem projektu była kol. Joanna Kurnicka. Elementem zamykającym projekt był konkurs plastyczny „Moda ekologiczna” zorganizowany przez kol. Lilianę Bator.
Po przywitaniu gości przez panią dyrektor Hannę Szymańską rozpoczęła się część artystyczna. Dzieci z klasy II zaprezentowały się w inscenizacji p.t. „Ziemia wyspa zielona”. Dekoracja, przygotowana przez kol. Beatę Jaroszewską, odzwierciedlała treść przedstawienia. Następnie uczennica, Amelia Czerwiec, wyrecytowała wiersz p.t „ Zdrowa przyroda”, którą przygotowała kol. Katarzyna Tymicka.
Swoje stroje zaprezentowali uczniowie naszej szkoły, wyróżnieni w I etapie konkursu: Ludian Iga, Oliwia Sito, Gabrysia Tymicka, Plewik Jakub, Marceli Wasecki, Krzysio Kazimierczak, Michaś Podleśny, Laura Sito i strój wykonany przez Natana Ludiana zaprezentowała jego siostra Maja Ludian. Modele, w rytmie muzyki, prezentowali stroje „śmieciowej mody”.
Ostatnim etapem części artystycznej był pokaz mody „śmieciowych strojów ekologicznych” nagrodzonych w drugim etapie konkursu dla szkół gminy Konopnica. Laureatami zastali: Maja Misztal i Weronika Kowalczyk ze szkoły w Konopnicy, Kasjan Wrótniak i Zuzanna Wrótniak ze szkoły w Motyczu, Iga Chmiel i Jakub Gołofit, który zaprezentował strój wykonany przez obecnie chorego Kacpra Dubiela ze szkoły w Stasinie (życzymy szybkiego powrotu do zdrowia), Weronika Frąk i Roksana Frąk ze szkoły w Zemborzycach Tereszyńskich. Naszą szkołę prezentowały: Lenka Łazuka z Amelką Olczyk
w bliźniaczych strojach i Natalka Żydek. Konferansjer, Eliza Sieńko, relacjonowała przebieg pokazu mody przytaczając opisy i proces przygotowania prezentowanych strojów. Uroczystość zakończyła się rozdaniem nagród. Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy a nauczyciele podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu. Dyplomy zostały podpisane przez zastępcę prezesa zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Lublinie Pana Grzegorza Grzywaczewskiego - sponsora projektu ekologicznego. Nagrody laureatom wręczyła dyrektor szkoły Hanna Szymańska.