25 kwietnia 2018r. dzieci z koła teatralnego „Pacynka” ze Szkoły Podstawowej im. Ziemi Lubelskiej w Radawcu Dużym odwiedziły maluchy z przedszkola „Honoratka”. Zaprezentowały tam przygotowany przez siebie spektakl pt. „Jędrek Jeżyk” - opowieść o opartą na tekście Janusza Korczaka, nawiązującą do kwestii praw dziecka, takich jak prawo do szacunku, równego traktowania, miłości. Akcja baśni rozgrywa się w otoczeniu pięknej przyrody oraz tajemniczych i magicznych postaci. Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem obejrzały historię o chłopcu, który – pokryty kolcami –ze względu na swój odmienny wygląd nie może się z nikim zaprzyjaźnić. Nie znajduje zrozumienia i akceptacji ani u żab, ani u spotkanych podczas wędrówki trawy i ostów. Jego życie odmienia dopiero mała wróżka.
Uczniowie naszej szkoły przygotowali na tę okoliczność kostiumy i elementy scenografii, a cały spektakl ilustrowany był muzyką.
Maluchy bardzo przeżywały smutną historię małego chłopca. Na szczęście jego los się odmienił i cała opowieść skończyła się szczęśliwie.
Dziękujemy pracownikom przedszkola „Honoratka” za serdeczne przyjęcie!