Kameralna atmosfera, a jednocześnie bogactwo innowacyjnie zaprezentowanej oferty edukacyjno-wychowawczej podanej w formie efektywnej zabawy to tylko niektóre walory szkoły, z którymi można było zapoznać się 10 marca 2018r.,kiedy to nauczyciele powitali w szkole dzieci i ich zainteresowanych rodziców.
Nad całością przedsięwzięcia czuwała dyrektor szkoły pani Hanna Szymańska, która udzielała wszelkich informacji na temat funkcjonowania naszej szkoły w ostatnich latach i w przyszłości.
Otwarte Drzwi stały się dla wielu okazją do poznania aspektów, których teoretyzowanie nie ukaże, a jedynie pokaz oddaje namiastkę sekretu tego niewielkiego, lecz jakże rodzinnego miejsca. Praktykowane na co dzień serdeczne, indywidualne podejście do każdego ucznia to z pewnością atut placówki. Gwarantem życzliwej atmosfery stało się m. in. zaangażowanie w organizację inicjatywy wielu uczniów klas starszych. To oni na zasadach partnerstwa towarzyszyli swoim nauczycielom proponując gościom wiele ciekawych zajęć.
Pod opieką koleżanek i kolegów z klasy IV - VII dzieci ruszyły na zajęcia przygotowane przez nauczycieli i uczniów.
Zajęcia komputerowe z programowania Lego Mindstorms przeprowadził pan Krzysztof Nowak. Uczestnicy spotkania programowali i wprawiali w ruch postacie i zwierzątka z klocków. Satysfakcji z wyzwolonej kreatywności nie było końca!
Maluchom udostępnione zostały sale przedszkolne. Wyposażenie dopasowane do potrzeb rozwojowych dzieci jak zawsze w naszej szkole urzekło niejednego: zabawy, ujarzmianie instrumentów i gry na tablicy interaktywnej mogłyby trwać w nieskończoność.
Tego dnia przedszkolaki brały też udział w zajęciach plastycznych, podczas których samodzielnie wykonywały wielkanocne ozdoby, pisanki i kartki świąteczne. Na zakończenie dzieci podziwiały efekty swojej pracy, a każdy kandydat na przedszkolaka i pierwszaka z dumą zabrał swoją pracę na pamiątkę.  Panie z oddziałów przedszkolnych odpowiadały na pytania o to jak wygląda dzień w przedszkolu. Atrakcją dla milusińskich okazała się również tablica interaktywna – niezawodne narzędzie doskonałej formy edukacji poprzez zabawę.
Adekwatnie do potrzeb, dla każdego coś ciekawego. Na zabawy ruchowe zaprosiła pani Monika Sito. Dzieci bawiły się wspólnie podczas zabaw integracyjnych. Nauczycielki języków obcych – angielskiego i hiszpańskiego przeprowadziły dla najmłodszych niezapomniane zajęcia multimedialne.
Mocną stroną Szkoły Podstawowej w Radawcu Dużym jest nie tylko wysoki poziom edukacyjny, wyposażenie i ciągłe doposażanie placówki na miarę nowoczesnej szkoły XXI w. Ważny jest także obecny w przestrzeni życia szkolnego kontekst wychowawczy: budowanie więzi, wsparcie, wspólne chwile i emocje, o czym można było przekonać się dzięki wiarygodnej dokumentacji filmowej kl. IV: Nasze piękne chwile… poruszającej serce, wskazującej na magię miejsca i wspólnoty. Na zakończenie spotkania wszyscy goście zostali zaproszeni do szkolnej stołówki na słodki poczęstunek.
Teraz od Rodziców zależy, czy zdecydują się zapisać swoje dziecko właśnie do tej szkoły.