,, Hej maluchy, wchodźcie….
My nie maluchy ,my pierwszoklasiści.
Tropiciele literek i cyferek.”
31 października 2017r. w obecności kolegów, koleżanek, rodziców oraz zaproszonych gości uczniowie klasy I złożyła Ślubowanie. Pierwszoklasiści, ubrani w stroje galowe, niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości – pasowanie na ucznia. Zanim jednak to nastąpiło, dzieci zaprezentowały program artystyczny, w trakcie którego ciepłym słowem i piosenką zapewniły, że gotowe są wstąpić w społeczność uczniowską. Gdy kilkukrotnie padło chóralne ŚLUBUJEMY!, wszyscy obecni na sali nie mieli wątpliwości , że można przyjąć pierwszoklasistów w szeregi uczniów naszej szkoły. Dyrektor szkoły pasowała każdego z nich, mówiąc „Pasuję cię na ucznia klasy pierwszej”. Każdy młody bohater otrzymał pamiątkowy dyplom, piękny róg obfitości od rodziców i upominki od młodszych i starszych kolegów i koleżanek. Miłe i ciepłe słowa do uczniów pierwszej klasy skierował Ksiądz Proboszcz Stanisław Papierz oraz Dyrektor Szkoły. W sali na pierwszoklasistów czekał przygotowany przez rodziców słodki poczęstunek i piękny tort. Niniejsza uroczystość obfitowała w niezapomniane wrażenia.
Życzymy wszystkim pierwszoklasistom, by każdy dzień w naszej szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką oraz radosnych chwil w towarzystwie kolegów, koleżanek i pracowników szkoły.