W ubiegłym roku szkolonym nasza szkoła dołączyła do eTwinning - europejskiej platformy współpracy szkół. Wraz ze Szkołą Podstawową im. Zofii Trzcińskiej - Kamińskiej w Leścach z sąsiedniej gminy Garbów realizowaliśmy projekt "Niedokończona historia". Projekt zakładał wymianę między szkołami niedokończonych historii w formie filmu. Historie te dotyczyły np. wydarzeń związanych ze szkołą, miejscowością lub gminą. Zadaniem uczniów było wypracowanie pomysłu na dokończenie otrzymanej historii i zakończenie jej. Realizacja projektu pozwoliła na wzajemne poznanie oraz nabycie przez uczniów nowych umiejętności poprzez zabawę. Koordynatorami projektu ze strony naszej szkoły byli p. Liliana Bator i p. Krzysztof Nowak. 

Poniżej prezentujemy wszystkie filmy zrealizowane w ramach projektu. Film pt. "Kto nam przyjdzie z pomocą" i jego dokończenie

oraz film pt. "Dawno, dawno temu..."  i jego dokończenie - oparty na faktach związanych z powstaniem naszej szkoły.