Taką odpowiedź otrzymali koledzy z klas starszych od kolegów z klas I-III. Ogromną radość sprawił uczniom tych klas dzisiejszy wyjazd na Wystawę Klocków Lego w Lublinie. Już w pierwszej sali okrzykom radości i zachwytu nie było końca.Titanic, osady wiejskie, małe miasteczka, kolejka, ogromny samolot Air Force One, czyli samolot prezydenta Stanów Zjednoczonych wykonany z miliona klocków, pojazdy w ruchu, to było coś!!!Które obejrzeć pierwsze? Oczy i nogi biegały po sali.
Oddech dzieciaki złapały dopiero podczas oglądania pokazu w Kinie Edukacyjnym, w którym zaprezentowany był świat nauki przez pryzmat klocków Lego. A potem sala druga i proszę Pani …..WOW!!!!Figury naszych sportowców Roberta Lewandowskiego, Agnieszki Radwańskiej, Marcina Gortata i Rafała Sonika i jego quada, na którym wygrał Rajd Dakar. Na wystawie nie zawiedli się też wielbiciele Star Wars oraz miłośnicy Hobbita.
Dzieci zobaczyły również Human Body- fascynujące modele ukazujące budowę układów i narządów wewnętrznych człowieka, które pozwoliły im zdobyć wiadomości o funkcjonowaniu organizmu. Zobaczyły precyzyjnie zbudowanie podstawowe narządy człowieka, takie jak: mózg i serce, jak również układ oddechowy, pokarmowy i kostny. No i na koniec zabawy w Fun Parku, czyli strefie zabaw z klockami. Powstały super budowle i pojazdy .Wyobraźnia, kreatywność uczniów klas I-III nie miała granic.