12 października uczniowie naszej szkoły z klas Va, Vb, VI, VII, VIII wzięli udział w niezwykły seansie filmowym. Późnym wieczorem, pod rozgwieżdżonym niebem, na wygodnych fotelach i siedziskach, sącząc ciepłe kakao obejrzeli film historyczny pt. „Ogniem i mieczem”. Kino w plenerze jest kolejnym przedsięwzięciem innowacji pedagogicznej PROJEKT NIEPODLEGŁA! Dzięki niemu uczniowie naszej szkoły poznają przełomowe wydarzenia z historii Polski uwiecznione przez polskich filmowców – to inna lekcja historii, którą zorganizowali nauczyciele: pani Joanna Kurnicka, pani Monika Sito, pani Anna Plewik, pan Krzysztof Nowak. Bardzo dziękujemy mamom – pani Anecie Urban, pani Angelice Wójcik, pani kucharce Bożenie Flis za pomoc w przygotowaniu ciepłego napoju oraz pani Barbarze Jareckiej za życzliwość i zrozumienie…. Szkołę zamykaliśmy około godziny 21.00.